Liga duńska - 27. kolejka Superligi: Aalborg BK - FC Midtjylland 0-2 (0-2)

W starciu 27. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 14 czerwca, drużyna Aalborga przegrała z Midtjyllandem 0-2 (0-2). Mecz na Aalborg Portland Park obejrzało 224 widzów.

27. kolejka Dania - Superliga
2020-06-14 14:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 224 | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
J. Andersson 40'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Aalborga znajduje się na dole tabeli zajmując szóstą pozycję, za to drużyna Midtjyllandu zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 62 pojedynki jedenastka Midtjyllandu wygrała 31 razy i zanotowała 23 porażki oraz osiem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Niestety w 16. minucie meczu Jesper Hansen bramkarz Midtjyllandu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Mikkela Andersena - rezerwowego bramkarza drużyny.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Midtjyllandu w 28. minucie spotkania, gdy Erik Sviatchenko strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Anders Dreyer.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tom van Weert z Aalborga. Była to 31. minuta spotkania.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Midtjyllandu, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Andersson.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

W 61. minucie za Sory'ego Kabę wszedł Ronnie Schwartz. W tej samej minucie w drużynie Midtjyllandu doszło do zmiany. Lasse Vibe wszedł za Awera Mabila.

A trener Aalborga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sörena Tengstedta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kasper Kusk. Między 67. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Aalborga: Oliver Klitten, Magnus Christensen, Jakob Ahlmann, Mathias Ross, na ich miejsce weszli: Lukas Klitten, Robert Kakeeto, Patrick Kristensen, Kasper Pedersen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paulinha, Ogochukwu Franka zajęli: Marc Dal, Tim Sparv. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Aalborga i dwie drużynie przeciwnej.

Jesper Hansen
79′ 83′ Jakob Ahlmann
Eric Joel Andersson  40′
Jores Okore
Paulo Victor da Silva80′
Kristoffer Pallesen
Alexander Scholz
83′ Mathias Ross Jensen
Erik Sviatchenko  28′
66′ Kasper Kusk Vangsgaard
Mikael Neville Anderson
74′ Magnus Christensen
Anders Laustrup Dreyer
Iver Fossum
Awer Bul Mabil61′
Patrick Haakon Olsen
Jens-Lys Michel Cajuste
31′ Tom van Weert
Frank Ogochukwu Onyeka81′
67′ Oliver Klitten
Sory Kaba61′
Andreas Hansen
Mikkel Andersen16′
67′ Lukas Sparre Klitten
Marc Dal Hende80′ 82′
83′ Patrick Kristensen
Rasmus Schmidt Nicolaisen
83′ 85′ Kasper Pedersen
Tim Sparv81′
Malthe Höjholt
Ronnie Schwartz Nielsen61′ 90′
74′ 90′ Robert Kakeeto
Doguhan Aral Simsir
66′ Søren Tengstedt
Lasse Vibe61′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.