Liga duńska - 26. kolejka Superligi: AC Horsens - Broendby IF 3-2 (0-1)

W spotkaniu 26. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 czerwca, drużyna Horsensu wygrała z Broendby 3-2 (0-1). Pojedynek odbył się na CASA Arena Horsens.

26. kolejka Dania - Superliga
2020-06-07 17:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
S. Rosted 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 meczów drużyna Broendby wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Broendby nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Anthony Jung. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Samuel Mráz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Broendby.

Na drugą połowę zespół Horsensu wyszedł w zmienionym składzie, za Rune Frantsena wszedł Nicolai Brock-Madsen.

Zawodnicy Horsensu w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie gola wyrównującego strzelił Hallur Hansson. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Louka Prip.

W 55. minucie w drużynie Horsensu doszło do zmiany. Jeppe Kjaer wszedł za Michaela Lumba.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Hallur Hansson z Horsensu. Bramka padła po podaniu Jeppe Kjaera.

Kibice Broendby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mikaela Uhrego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Samuel Mráz. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Sigurd Rosted. Asystę przy golu zaliczył Lasse Vigen.

W 72. minucie Lasse Vigen został zastąpiony przez Simona Tibblinga. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Broendby: Anthony'emu Jungowi w 80. i Simonowi Tibblingowi w 81. minucie. W tej samej minucie trener Horsensu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Peter Therkildsen, a murawę opuścił Bjarke Jacobsen. Peter Therkildsen spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie w drużynie Horsensu doszło do zmiany. Jonas Gemmer wszedł za Hallura Hanssona. Na siedem minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Anthony Jung osłabiając zespół Broendby. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 80. minucie. W 85. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Andreas Bruus, Morten Frendrup, a na ich miejsce weszli Jesper Lindstrøm, Anis Slimane.

W 90. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Sigurdowi Rostedowi, zawodnikowi Broendby.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Peter Therkildsen dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Peter Nymann.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Marvin Schwäbe
46′ Rune Frantsen
Jens Martin Gammelby
Malte Kiilerich Hansen
Hjörtur Hermannsson
Alexander Ludwig
Anthony Jung  18′ 80′ 83′
55′ Michael Lumb
Andreas Maxso
Peter Nymann Mikkelsen
Sigurd Rosted  64′ 90′
 52′, 60′ 81′ Hallur Hansson
Jesper Grænge Lindstrøm85′
81′ Bjarke Halfdan Jacobsen
Mads Hermansen
55′ Jeppe Kjær
Anton Skipper Hendriksen
81′ Jonas Skjøtt Gemmer
Peter Bjur
81′  90′ Peter Therkildsen
Simon Hjalmar Friedel Tibbling72′ 81′
46′ Nicolai Brock-Madsen
Morten Wetche Frendrup85′
Oliver Drost
Andreas Bruus85′
Erhan Mašović
Mikael Uhre61′

Drużyna Broendby zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Broendby pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.