Liga duńska - 25. kolejka Superligi: Silkeborg IF - FC Nordsjaelland 0-2 (0-2)

W pojedynku 25. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 29 maja, zespół Silkeborga przegrał z Nordslaellandem 0-2 (0-2). Starcie odbyło się na JYSK park.

K. Sulemana 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna Nordslaellandu wygrała aż 19 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko sześć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nordslaellandu w 20. minucie spotkania, gdy Magnus Andersen zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Madsowi Madsenowi z zespołu gospodarzy. Była to 30. minuta spotkania.

Niedługo później Kamal Sulemana wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nordslaellandu, strzelając kolejnego gola w 39. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Mohammed Diomande.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

W 50. minucie kartkę dostał Magnus Andersen z Nordslaellandu. Niedługo później trener Nordslaellandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Abu Francis, a murawę opuścił Oliver Antman.

W tej samej minucie za Kamala Sulemanę wszedł Mikkel Damsgaard. W 66. minucie Jeppe Okkels został zmieniony przez Marka Brinka, a za Júniora Brumadę wszedł na boisko Alexander Lind, co miało wzmocnić drużynę Silkeborga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdula Mumina na Ivana Mesíka oraz Magnusa Andersena na Jacoba Christensena. Kibice Silkeborga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emila Holtena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nicolai Vallys.

W 81. minucie Mads Kaalund został zmieniony przez Sebastiana Jørgensena, a za Filipa Lesniaka wszedł na boisko Vegard Leikvoll, co miało wzmocnić jedenastkę Silkeborga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammeda Diomande'a na Clintona Antwiego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Nordslaelland: Kianowi Hansenowi w 83. i Abu Francisowi w 86. minucie.

Ulrik Yttergård Jenssen
81′ Mads Kaalund Larsen
Mohammed Kudus
84′ Filip Lesniak
Oliver Antman63′
30′ Mads Emil Møller Madsen
Mohammed Diomande90′
66′ Jeppe Okkels
Magnus Kofod Andersen  20′ 50′ 69′
81′ Nicolai Vallys
Mikkel Rygaard Jensen
81′ José Francisco dos Santos Júnior
Kamal Deen Sulemana  39′ 63′
Oscar Hedvall
Peter Vindahl Jensen
Kees Luijckx
Clinton Antwi90′
66′ Mark Brink Christensen
Ivan Mesík69′
81′ Sebastian Vinther Jørgensen
Oliver Villadsen
84′ Vegard Leikvoll Moberg
Jacob Steen Christensen69′
81′ Emil Holten
Mikkel Damsgaard63′
81′ Alexander Lind Rasmussen
Abu Francis63′ 86′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Nordslaellandu przyznał trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.