Liga duńska - 25. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - Odense BK 1-0 (0-0)

1 czerwca na Ceres Park & Arena w Århus odbył się mecz 25. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aarhusu i Odense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Aarhusu 1-0.

N. Helenius 78'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 72 spotkania jedenastka Odense wygrała 32 razy i zanotowała 23 porażki oraz 17 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Aarhus: Jónowi Thorsteinssonowi w 15. i Nicolaiemu Poulsenowi w 27. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 47. minucie w drużynie Odense doszło do zmiany. Max Fenger wszedł za Marta Liedera. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Oliverowi Lundowi, piłkarzowi gości.

W 69. minucie Jón Thorsteinsson zastąpił Jakoba Ankersena. W 70. minucie w zespole Aarhusu doszło do zmiany. Gift Links wszedł za Mustaphę Bundu. Chwilę później trener Odense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Moses Opondo, a murawę opuścił Sander Svendsen.

Trener Aarhusu postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Brora Blumego i na pole gry wprowadził napastnika Nicklasa Heleniusa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Bramkarz Odense wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Nicklas Helenius. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alexander Munksgaard.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Casperowi Højerowi z Aarhusu.

Kasper Larsen
90′ Casper Højer Nielsen
Jacob Barrett Laursen
Alexander Munksgaard
Marco Lund
Frederik Tingager
Oliver Lund Poulsen60′ 86′
15′ 69′ Jón Dagur Thorsteinsson
Mads Frøkjær-Jensen
Mustafa Amini
Troels Kløve Hallstrom
77′ Bror Blume
Aron Elís Þrándarson85′
27′ Nicolai Poulsen
Jens Jakob Thomasen
70′ Mustapha Bundu
Daniel Obbekjær
69′ Jakob Ankersen
Tarik Ibrahimagic86′
Benjamin Hvidt
Moses Opondo71′
70′ Gift Links
Jakob Breum
77′  78′ Nicklas Helenius
Max Fenger47′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Odense w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.