Liga duńska - 23. kolejka Superligi: Esbjerg fB - FC Nordsjaelland 1-2 (1-2)

W spotkaniu 23. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 29 lutego, zespół Esbjerga przegrał z Nordslaellandem 1-2 (1-2). Mecz na Blue Water Arena obejrzało 3 116 widzów.

23. kolejka Dania - Superliga
2020-02-29 16:00 | Stadion: Blue Water Arena | Widzów: 3116 | Arbiter: M. Tykgaard
M. Rygaard 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 starć jedenastka Esbjerga wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Esbjerga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Kevin Conboy. Asystę zaliczył Franz Brorsson.

Zawodnicy Nordslaellandu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 19. minucie wyrównującego gola dla drużyny Nordslaellandu strzelił Mohammed Kudus. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Mikkela Damsgaarda.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yuriego Yakovenkę z Esbjerga, a w 40. minucie Kamala Sulemanę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nordslaellandu w 45. minucie spotkania, gdy Mikkel Rygaard zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

W 52. minucie w jedenastce Nordslaellandu doszło do zmiany. Mohammed Diomande wszedł za Kamala Sulemanę. W 65. minucie Isaac Atanga został zastąpiony przez Ibrahima Sadiqa.

W 69. minucie sędzia pokazał kartkę Rafałowi Kurzawie, piłkarzowi gospodarzy. Trener Esbjerga postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Lashę Parunashvilego i na pole gry wprowadził napastnika Mohammeda Daudę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na osiem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Nordslaellandu doszło do zmiany. Jacob Christensen wszedł za Magnusa Andersena.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Ante Ercegowi z zespołu gospodarzy.

Abdul Mumin
 9′ Kevin Conboy
Mads Døhr Thychosen
69′ Rafał Kurzawa
Mohammed Kudus  19′
Joni Kauko
Mikkel Damsgaard
81′ Lasha Parunashvili
Magnus Kofod Andersen82′
Jakob Lungi Sørensen
Mikkel Rygaard Jensen  45′ (k.)
38′ Yuriy Yakovenko
Isaac Atanga65′
90′ Ante Erceg
Mohammed Diomande52′
81′ Mohammed Dauda
Joachim Juhl Rothmann
Rasmus Rejnhold
Ibrahim Sadiq65′

Drużyna Esbjerga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Nordslaellandu pokazał jedną.

Jedenastka Esbjerga w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.