Liga duńska - 22. kolejka Superligi: Silkeborg IF - FC Kopenhaga 1-1 (1-0)

W spotkaniu 22. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół Silkeborga zremisował z FC Kopenhaga 1-1 (1-0). Mecz na JYSK park obejrzało 3 282 widzów.

J. Stage 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 61 razy. Zespół FC Kopenhaga wygrał aż 30 razy, zremisował 19, a przegrał tylko 12.

Już w pierwszych minutach zespół FC Kopenhaga próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Silkeborga w 35. minucie spotkania, gdy Vegard Leikvoll zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Mads Madsen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Silkeborga.

Trener FC Kopenhaga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohammeda Daramy'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Pep Mas. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 61. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Júniorowi Brumadzie, piłkarzowi Silkeborga.

W 63. minucie Mads Kaalund został zastąpiony przez Jeppe Okkelsa.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Kopenhaga w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jens Stage. Asystę zanotował Mikkel Kaufmann.

W 69. minucie Victor Nelsson został zmieniony przez Sotiriosa Papagiannopoulosa, co miało wzmocnić drużynę FC Kopenhaga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vegarda Leikvolla na Marka Brinka. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jensa Stagego z FC Kopenhaga, a w 90. minucie Rafaela Roma z drużyny przeciwnej. W doliczonej czwartej minucie starcia czerwoną kartkę obejrzał Júnior Brumado, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Santos Rosadilla
90′ Rafael Enrique Romo Pérez
Victor Enok Nelsson69′
63′ Mads Kaalund Larsen
Pep Biel Mas Jaume46′
 35′ 75′ Vegard Leikvoll Moberg
Mikkel Kaufmann Sørensen
61′ 90′ José Francisco dos Santos Júnior
Michael Nicolás Santos Rosadilla
Oscar Hedvall
Sten Michael Grytebust
Anders Hagelskjær
Bryan Josué Oviedo Jiménez
75′ Mark Brink Christensen
Sotirios Papagiannopoulos69′
Rasmus Carstensen
Guillermo Varela
Valance Nambishi
Mohammed Daramy46′
63′ Jeppe Okkels
Nicolaj Thomsen
Emil Holten
William Bøving Vick

Przewaga drużyny FC Kopenhaga w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy Silkeborga dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół FC Kopenhaga w drugiej połowie również wymienił dwóch zawodników.