Liga duńska - 22. kolejka Superligi: AC Horsens - Aarhus Gymnastikforening 1-2 (1-1)

24 lutego na CASA Arena Horsens odbył się mecz 22. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Horsensu i Aarhusu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aarhusu 2-1. Starcie obejrzało 3 566 widzów.

22. kolejka Dania - Superliga
2020-02-24 19:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Widzów: 3566 | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
C. Højer 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków zespół Horsensu wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aarhusu w 14. minucie spotkania, gdy Patrick Mortensen zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mustapha Bundu.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie bramkę wyrównującą zdobył Malte Kiilerich. Przy strzeleniu gola asystował Louka Prip.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Aarhusu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie Casper Højer dał prowadzenie swojej drużynie.

W 61. minucie za Benjamina Hvidta wszedł Mustafa Amini. W 66. minucie w zespole Horsensu doszło do zmiany. Erhan Mašović wszedł za Nicolaiego Brocka-Madsena. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Aarhusu doszło do zmiany. Kasper Lunding wszedł za Mustaphę Bundu.

W 76. minucie kartką został ukarany Malte Kiilerich, zawodnik gospodarzy. Trener Horsensu postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Rune Frantsena i na pole gry wprowadził napastnika Olivera Drosta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Aarhusu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Nicklas Helenius, a murawę opuścił Bror Blume.

W samej końcówce spotkania w jedenastce Horsensu doszło do zmiany. Magnus Jensen wszedł za Petera Therkildsena. W doliczonej piątej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Oliverowi Drostowi z Horsensu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Karl William Eskelinen
81′ Rune Frantsen
Niklas Alexander Backman
 34′ 76′ Malte Kiilerich Hansen
Benjamin Steenfeldt Hvidt61′
89′ Peter Therkildsen
Mustapha Bundu70′
66′ Nicolai Brock-Madsen
Patrick Mortensen  14′
Michael Lansing
Kasper Thiesson Kristensen
James Gomez
Kevin Diks Bakarbessy
89′ Magnus Risgaard Jensen
Sebastian Lund Hausner
Mathias Praest
Mustafa Amini61′
Jonas Skjøtt Gemmer
Kasper Lunding Jakobsen70′
81′ 90′ Oliver Drost
Jón Dagur Thorsteinsson
66′ Erhan Mašović
Nicklas Helenius Jensen82′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Horsensu przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.