Liga duńska - 21. kolejka Superligi: Silkeborg IF - Aalborg BK 0-2 (0-0)

16 lutego na JYSK park odbył się mecz 21. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Silkeborga i Aalborga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aalborga 2-0. Na stadionie zasiadło 2 667 widzów.

K. Kusk 46',60'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 69 pojedynków zespół Aalborga wygrał 26 razy i zanotował 22 porażki oraz 21 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Aalborga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Kasper Kusk. W zdobyciu bramki pomógł Patrick Olsen.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał kartkę Kasprowi Kuskowi z drużyny gości.

Niedługo później Kasper Kusk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aalborga, strzelając kolejnego gola w 60. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Lucas Andersen.

W 63. minucie Tom van Weert został zmieniony przez Frederika Børstinga. A trener Silkeborga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Madsa Kaalunda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jeppe Okkels. W 70. minucie Filip Lesniak został zmieniony przez Emila Holtena, a za Vegarda Leikvolla wszedł na boisko Mark Brink, co miało wzmocnić jedenastkę Silkeborga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Andersena na Olivera Klittena.

W 77. minucie arbiter ukarał kartką Olivera Klittena, piłkarza gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Rasmus Thelander
84′ Vegard Leikvoll Moberg
Kasper Kusk Vangsgaard  46′, 60′ 47′
70′ Filip Lesniak
Lucas Andersen75′
Mads Emil Møller Madsen
Magnus Christensen
70′ Jeppe Okkels
Anders Bloch Bærtelsen
84′ Mark Brink Christensen
Frederik Børsting63′
Rasmus Carstensen
Robert Kakeeto
70′ Mads Kaalund Larsen
Jeppe Pedersen
Valance Nambishi
Oliver Klitten75′ 77′
70′ Emil Holten
Søren Tengstedt

Sędzia nie ukarał zawodników Silkeborga żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Aalborga w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.