Liga duńska - 21. kolejka Superligi: Odense BK - Broendby IF 0-2 (0-1)

16 lutego na Nature Energy Park odbyło się starcie 21. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Odense i Broendby. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Broendby 2-0. Starcie obejrzało 9 576 widzów.

21. kolejka Dania - Superliga
2020-02-16 18:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 9576 | Arbiter: M. Tykgaard
Odense BK
Broendby IF
0
2
A. Jung 8'
L. Christensen 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 81 razy. Zespół Broendby wygrał aż 39 razy, zremisował 23, a przegrał tylko 19.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Broendby w ósmej minucie spotkania, gdy Anthony Jung strzelił pierwszego gola.

Między 18. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Odense oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Broendby.

W 53. minucie Janus Drachmann zastąpił Arona Þrándarsona. W 60. minucie w drużynie Broendby doszło do zmiany. Anton Skipper wszedł za Sigurda Rosteda.

Zespół Odense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Lasse Vigen.

W 64. minucie w zespole Odense doszło do zmiany. Mikkel Hyllegaard wszedł za Madsa Frøkjæra-Jensena. Chwilę później trener Broendby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Mikael Uhre, a murawę opuścił Samuel Mráz. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Broendby: Anthony'emu Jungowi w 76. i Antonowi Skipperowi w 82. minucie.

W 79. minucie w drużynie Odense doszło do zmiany. Oliver Lund wszedł za Sandera Svendsena. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Oliver Lund osłabiając tym samym zespół Odense. W 84. minucie w drużynie Broendby doszło do zmiany. Jesper Lindstrøm wszedł za Simona Hedlunda.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Simon Fredrik Hedlund84′
53′ Janus Mats Drachmann
Anis Ben Slimane
26′ 64′ Mads Frøkjær-Jensen
Lasse Vigen Christensen  60′ 18′
Troels Kløve Hallstrom
Morten Wetche Frendrup
38′ Issam Jebali
Samuel Mráz67′
79′ Sander Svendsen
Kevin Niclas Mensah
Sayouba Mande
Mads Hermansen
Marco Lund
Anton Skipper Hendriksen60′ 82′
79′ 83′ Oliver Lund Poulsen
Peter Bjur
Jørgen Skjelvik
Jesper Grænge Lindstrøm84′
Tarik Ibrahimagic
Simon Hjalmar Friedel Tibbling
53′ Aron Elís Þrándarson
Andreas Bruus
64′ Mikkel Hyllegaard
Mikael Uhre67′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Broendby w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.