Liga duńska - 21. kolejka Superligi: FC Nordsjaelland - AC Horsens 6-0 (2-0)

W meczu 21. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 19 lutego, zespół Nordslaellandu wysoko wygrał z Horsensem 6-0 (2-0). Mecz na Right te Dream Park w Farum obejrzało 1 621 widzów.

21. kolejka Dania - Superliga
2020-02-19 18:30 | Stadion: Right to Dream Park | Widzów: 1621 | Arbiter: M. Redder
M. Kiilerich 86' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 starć jedenastka Nordslaellandu wygrała 18 razy i zanotowała cztery porażki oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Isaac Atanga. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 34. minucie kartką został ukarany Mohammed Diomande, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nordslaellandu w 38. minucie spotkania, gdy Mikkel Damsgaard strzelił drugiego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Mikkel Rygaard.

W 43. minucie arbiter pokazał kartkę Madsowi Thychosenowi, zawodnikowi Nordslaellandu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Horsensowi w tym sezonie, pojawił się Erhan Mašović, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Alexandra Ludwiga. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Horsens: Erhanowi Mašoviciowi w 52. i Hallurowi Hanssonowi w 55. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nordslaellandu w 56. minucie spotkania, gdy Mikkel Rygaard zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 61. minucie za Mohammeda Diomande'a wszedł Clinton Antwi.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie wynik na 4-0 podwyższył Mohammed Kudus. Przy zdobyciu bramki pomógł Mads Thychosen.

W 69. minucie Michael Lumb został zmieniony przez Olivera Drosta, co miało wzmocnić drużynę Horsensu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikkela Damsgaarda na Olivera Antmana. Kibice Nordslaellandu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joachima Rothmanna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mohammed Kudus. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Niedługo później Oliver Antman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nordslaellandu, strzelając kolejnego gola w 75. minucie starcia. W 81. minucie w jedenastce Horsensu doszło do zmiany. James Gomez wszedł za Bjarke'a Jacobsena.

W 86. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Horsensu Malte Kiilerich. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-0.

Malte Kiilerich Hansen 86′ (samob.)
43′ Mads Døhr Thychosen
Alexander Ludwig46′
Ulrik Yttergård Jenssen
Michael Lumb69′
 64′ 72′ Mohammed Kudus
Hallur Hansson55′
 38′ 72′ Mikkel Damsgaard
Bjarke Halfdan Jacobsen81′
34′ 61′ Mohammed Diomande
Ayo Simon Okosun
Magnus Kofod Andersen
Louka Daniel Prip Andreasen
 56′ (k.) Mikkel Rygaard Jensen
Jonas Søndberg Thorsen
 9′ Isaac Atanga
Peter Therkildsen
Peter Vindahl Jensen
Michael Lansing
61′ Clinton Antwi
James Gomez81′
Ivan Mesík
Magnus Risgaard Jensen
72′  75′ Oliver Antman
Mathias Praest
Jacob Steen Christensen
Jonas Skjøtt Gemmer
Abu Francis
Oliver Drost69′
72′ Joachim Juhl Rothmann
Erhan Mašović46′ 52′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.