Liga duńska - 21. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - Randers FC 1-1 (0-1)

W starciu 21. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 28 maja, drużyna Aarhusu zremisowała z Randersem 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Ceres Park & Arena w Århus.

S. Piesinger 36'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół Randersu wygrał aż 20 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko sześć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Zachary Duncan z Aarhusu. Była to 22. minuta meczu.

W 23. minucie Zachary Duncan został zmieniony przez Mustafę Aminiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Randersu w 36. minucie spotkania, gdy Simon Piesinger strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Vito Hammershøj-Mistrati.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Randersu.

Trener Randersu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Frederik Lauenborg, a murawę opuścił Vito Hammershøj-Mistrati. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Mortensena z Aarhusu, a w 67. minucie Emila Riisa z drużyny przeciwnej.

Trener Aarhusu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jóna Thorsteinssona i na pole gry wprowadził napastnika Nicklasa Heleniusa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 67. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Randersu: Alhaji Kamara, Mathias Greve, Emil Riis, na ich miejsce weszli: Mathias Nielsen, Tosin Kehinde, Kasper Høgh. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brora Blumego, Mustaphy Bundu zajęli: Jakob Ankersen, Gift Links.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Patrick Mortensen wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Jakob Ankersen.

Dwie minuty później sędzia pokazał kartkę Kasprowi Høghowi, zawodnikowi Randersu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mathias Greve87′
67′ Jón Dagur Thorsteinsson
Vito Hammershøj-Mistrati60′
67′ Bror Emil Blume Jensen
Mikkel Kallesøe
22′ 23′ Zachary Duncan
Simon Piesinger  36′
Nicolai Søberg Poulsen
Andre Romer
82′ Mustapha Bundu
Alhaji Kamara68′
 90′ 63′ Patrick Mortensen
Emil Riis Jakobsen67′ 88′
Kasper Thiesson Kristensen
Jonas Dakir
Mikkel Møller Lassen
Jesper Alkærsig Lauridsen
23′ Mustafa Amini
Mathias Nielsen68′
67′ Jakob Ankersen
Tosin Kehinde87′
82′ Gift Links
Frederik Lauenborg60′
Benjamin Steenfeldt Hvidt
Kasper Waarst Høgh88′ 90′
67′ Nicklas Helenius Jensen
Benjamin Stokke

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.