Liga duńska - 20. kolejka Superligi: Randers FC - Esbjerg fB 3-0 (2-0)

15 grudnia na Cepheus Park Randers odbyło się spotkanie 20. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Randersu i Esbjerga. Mecz zakończył się zwycięstwem Randersu 3-0. Na stadionie zasiadło 2 103 widzów.

20. kolejka Dania - Superliga
2019-12-15 14:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Widzów: 2103 | Arbiter: M. Redder
B. Kopplin 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Jedenastka Randersu wygrała aż 19 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Randersu w dziewiątej minucie spotkania, gdy Saba Lobzhanidze strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Erikowi Marxenowi z Randersu. Była to 30. minuta pojedynku.

Drużyna Esbjerga ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 43. minucie wynik na 2-0 podwyższył Emil Riis.

Niedługo później Bjorn Kopplin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Randersu, strzelając kolejnego gola w 54. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Andre Romer.

W 59. minucie kartką został ukarany Jesper Alkærsig, piłkarz Esbjerga. W 61. minucie Adrian Petre zastąpił Daniela Anyembego. W 64. minucie kartkę dostał Jonas Søgaard z drużyny gości.

Na murawie, jak to często zdarzało się Randersowi w tym sezonie, pojawił się Johnny Thomsen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Andre'a Romera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Randersu doszło do zmiany. Mathias Nielsen wszedł za Emila Riisa. A trener Esbjerga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pyrego Soiriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jonas Søgaard.

W 83. minucie Saba Lobzhanidze został zmieniony przez Alhajego Kamarę, co miało wzmocnić drużynę Randersu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Brinka na Patricka Egelunda. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Jesper Alkærsig Lauridsen59′
 54′ Björn Kopplin
Jeppe Brinch-Vilhelmsen
30′ Erik Marxen
Markus Halsti
Vito Hammershøj-Mistrati
Jonas Søgaard Mortensen64′ 77′
Mikkel Kallesøe
Mark Brink Christensen86′
 9′ (k.) 83′ Saba Lobzhanidze
Joni Kauko
Simon Piesinger
Mathias Laustrup Kristensen
67′ Andre Romer
Lasha Parunashvili
 43′ 72′ Emil Riis Jakobsen
Daniel Francis Anyembe 61′
72′ Mathias Nielsen
Viktor Tranberg
67′ Johnny Juul Thomsen
Patrick Hessellund Egelund86′
Tosin Kehinde
Pyry Henri Hidipo Soiri77′
83′ Alhaji Kamara
Mads Larsen
Benjamin Stokke
Nicklas Røjkjær

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Zawodnicy Randersu obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.