Liga duńska - 20. kolejka Superligi: Lyngby Boldklub - Silkeborg IF 1-0 (0-0)

15 grudnia na Lyngby Stadion odbył się mecz 20. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Lyngby i Silkeborga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lyngby 1-0. Na stadionie stawiło się 2 434 widzów.

20. kolejka Dania - Superliga
2019-12-15 14:00 | Stadion: Lyngby Stadion | Widzów: 2434 | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
Lyngby Boldklub
Silkeborg IF
1
0
M. Rømer 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 55 razy. Zespół Silkeborga wygrał aż 25 razy, zremisował 16, a przegrał tylko 14.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Svenna Cronego z Silkeborga, a w 35. minucie Marcela Rømera z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Lyngby rozpoczęła w zmienionym składzie, za Frederika Winthera wszedł Frederik Gytkjær.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Lyngby w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem bramkę zdobył Marcel Rømer. Bramka padła po podaniu Rezana Corlu.

W 64. minucie Mads Kaalund został zmieniony przez Emila Holtena. A kibice Lyngby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jespera Christjansena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gustav Marcussen. W 78. minucie Jeppe Okkels został zmieniony przez Sebastiana Jørgensena, co miało wzmocnić drużynę Silkeborga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lasse Nielsena na Lasse Nielsena.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jeppe Gertsen z Silkeborga. Była to 84. minuta pojedynku. Trener Silkeborga postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Filipa Lesniaka i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Rasmussena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Mads Kaalund Larsen64′
46′ Frederik Franck Winther
Filip Lesniak90′
69′ Gustav Ølsted Marcussen
Mads Emil Møller Madsen
Rezan Corlu
Jeppe Okkels78′
 60′ 35′ Marcel Ibsen Rømer
Nicolai Vallys
82′ Lasse Emil Nielsen
Ronnie Schwartz Nielsen
Frederik August Albrecht Schram
Thomas Nørgaard
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Frederik Alves Ibsen
82′ Lasse Nielsen
Rasmus Carstensen
69′ Jesper Flinck Christjansen
Andreas Heimer
46′ Frederik Lund Gytkjær
Sebastian Vinther Jørgensen78′
André Riel
Emil Holten64′
Ertuğrul Tekşen
Alexander Lind Rasmussen90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Lyngby, a zawodnikom gości pokazał dwie.