Liga duńska - 20. kolejka Superligi: FC Midtjylland - Aarhus Gymnastikforening 1-3 (1-0)

W starciu 20. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 15 grudnia, zespół Midtjyllandu przegrał z Aarhusem 1-3 (1-0). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 11 109 widzów.

20. kolejka Dania - Superliga
2019-12-15 18:00 | Stadion: MCH Arena | Widzów: 11109 | Arbiter: M. Kristoffersen
B. Blume 54'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań zespół Midtjyllandu wygrał 26 razy i zanotował 16 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Alexander Munksgaard z zespołu gości. Była to 15. minuta pojedynku.

Nieoczekiwanie to piłkarze Midtjyllandu otworzyli wynik. W 35. minucie Awer Mabil dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Sory Kaba.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Midtjyllandu.

W 46. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Midtjyllandu Erik Sviatchenko.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Aarhusu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Jón Thorsteinsson. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alexander Munksgaard.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aarhusu w 54. minucie spotkania, gdy Bror Blume zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Mustapha Bundu.

W 59. minucie Paulinho został zmieniony przez Tima Sparva. W tej samej minucie trener Midtjyllandu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Júnior Brumado, a murawę opuścił Emiliano Marcondes. A kibice Aarhusu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jakoba Ankersena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jón Thorsteinsson.

W 74. minucie Jens-Lys Cajuste został zmieniony przez Rasmusa Nicolaisena, co miało wzmocnić zespół Midtjyllandu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mustaphę Bundu na Magnusa Anba w 81. minucie oraz Patricka Mortensena na Nicklasa Heleniusa w tej samej minucie. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zachary'ego Duncana z Aarhusu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Evandera z drużyny przeciwnej. Minutę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Evander osłabiając drużynę Midtjyllandu. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Karl William Eskelinen
59′ Paulo Victor da Silva
Niklas Alexander Backman
Nikolas Langberg Dyhr
Frederik Beyer Tingager
Alexander Scholz
Casper Højer Nielsen
46′ (samob.) Erik Sviatchenko
Alexander Munksgaard Nielsen15′
Mikael Neville Anderson
Jón Dagur Thorsteinsson  52′ 70′
 35′ Awer Bul Mabil
Mustafa Amini
74′ Jens-Lys Michel Cajuste
Bror Emil Blume Jensen  54′
90′ 90′ Evander da Silva Ferreira
Zachary Duncan82′
59′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Magnus Anbo Clausen81′
74′ Rasmus Schmidt Nicolaisen
Jesper Juelsgaard
Nicolas Martin Hautorp Madsen
Jakob Ankersen70′
59′ Tim Sparv
Gift Links
Gustav Tang Isaksen
Benjamin Steenfeldt Hvidt
59′ José Francisco dos Santos Júnior
Nicklas Helenius Jensen85′

Przewaga drużyny Midtjyllandu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.