Liga duńska - 20. kolejka Superligi: FC Kopenhaga - Odense BK 2-1 (0-1)

16 grudnia na Telia Parken w Kopenhadze odbyło się starcie 20. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami FC Kopenhaga i Odense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Kopenhaga 2-1. Na stadionie zasiadło 12 226 widzów.

20. kolejka Dania - Superliga
2019-12-16 19:00 | Stadion: Telia Parken | Widzów: 12226 | Arbiter: J. Burchardt
FC Kopenhaga
Odense BK
2
1
P. Soteriou 80',82'
A. Jacobsen 7'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 80 razy. Jedenastka FC Kopenhaga wygrała aż 40 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 18.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Odense w siódmej minucie spotkania, gdy Anders Jacobsen zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mathias Greve.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Alexandrowi Andersenowi z drużyny gości. Była to 33. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Odense.

Na drugą połowę drużyna Odense wyszła w zmienionym składzie, za Mathiasa Grevego wszedł Mads Frøkjær-Jensen. W 58. minucie kartką został ukarany Jens Thomasen, piłkarz gości.

W 60. minucie Pep Mas został zastąpiony przez Mohammeda Daramy'ego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Anders Jacobsen z Odense. Trener Odense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mosesa Opondo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jens Thomasen.

W 76. minucie kartkę obejrzał Michael Santos z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener FC Kopenhaga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Pieros Soteriou, a murawę opuścił Sotirios Papagiannopoulos. Pieros Soteriou bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając dwa gole. Była to już jego dziewiąta bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce FC Kopenhaga doszło do zmiany. Robert Mudražija wszedł za Rasmusa Falka.

W 80. minucie sędzia pokazał kartkę Oliverowi Lundowi, zawodnikowi Odense. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Pieros Soteriou. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Pieros Soteriou wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Kopenhaga, strzelając kolejnego gola w 82. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Pierre Bengtsson.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Odense doszło do zmiany. Issam Jebali wszedł za Ryana Johnsona. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartkami Victora Nelssona, Pierosa Soteriou, Zecę z FC Kopenhaga oraz Janusa Drachmanna z drużyny gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Alexander Juel Andersen33′
90′ Victor Enok Nelsson
Ryan Johnson Laursen85′
78′ Sotirios Papagiannopoulos
Jacob Barrett Laursen
Guillermo Varela
Ramon Stanley Remy Leeuwin
60′ Pep Biel Mas Jaume
Oliver Lund Poulsen80′
79′ Rasmus Falk Jensen
Mathias Greve46′
90′ José Carlos Gonçalves Rodrigues
Janus Mats Drachmann90′
Viktor Gorridsen Fischer
Jens Jakob Thomasen58′ 69′
Dame N'Doye
Anders Kvindebjerg Jacobsen  7′ 65′
76′ Michael Nicolás Santos Rosadilla
Daniel Obbekjær
60′ Mohammed Daramy
Mads Frøkjær-Jensen46′
79′ Robert Mudražija
Moses Opondo69′
Nicolaj Thomsen
Issam Jebali85′
78′  80′ (k.), 82′ 90′ Pieros Soteriou
Sander Svendsen

Jedenastka FC Kopenhaga była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Odense przyznał pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.