Liga duńska - 2. kolejka Superligi: Randers FC - Vendsyssel FF 1-1 (1-1)

W spotkaniu 2. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 6 kwietnia, zespół Randersu zremisował z Vendsyssel FF 1-1 (1-1). Mecz na Cepheus Park Randers obejrzało 2 755 widzów.

2. kolejka Dania - Superliga
2019-04-06 16:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Widzów: 2755 | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
Randers FC
Vendsyssel FF
1
1
K. Conboy 40'
A. Kamara 32'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Randersu wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolaiego Poulsena z Randersu, a w 28. minucie Tiémoka Konatégo z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Vendsyssel FF w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie Al-Hadji Kamara dał prowadzenie swojej jedenastce. To już trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie. Bramka padła po podaniu Jóna Thorsteinssona.

Niedługo później Kevin Conboy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Randersu, strzelając gola w 40. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Marvin Egho.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 57. minucie kartkę obejrzał Al-Hadji Kamara z Vendsyssel FF. Chwilę później trener Randersu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Emil Riis, a murawę opuścił Benjamin Stokke.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andre'a Romera z Randersu, a w 70. minucie Jóna Thorsteinssona z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Mads Aaquist został zmieniony przez Bjorna Kopplina. Chwilę później trener Vendsyssel FF postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jóna Thorsteinssona. Na boisko wszedł Francisco Júnior, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 85. minucie Al-Hadji Kamara został zmieniony przez Seyiego Adekoyę, a za Tiémoka Konatégo wszedł na boisko Lucas Jensen, co miało wzmocnić zespół Vendsyssel FF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andre'a Romera na Tobiasa Damsgaarda. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alexander Juel Andersen
 40′ Kevin Conboy
Sander Fischer
Kasper Enghardt Pedersen
Søren Henriksen
Johnny Juul Thomsen
Jakob Hjorth
70′ Mads Aaquist
Tiémoko Konaté28′ 90′
Saba Lobzhanidze
Matti Ville Steinmann
66′ 86′ Andre Romer
Jón Dagur Thorsteinsson70′ 74′
16′ Nicolai Søberg Poulsen
Mikkel Wohlgemuth
Marvin Egho
Benjamin Källman
60′ Benjamin Stokke
Alhaji Kamara  32′ 57′ 85′
Jonas Dakir
Michael Tørnes
86′ Tobias Damsgaard
Andreas Kaltoft
70′ Björn Kopplin
Morten Brander Knudsen
Mikael Boman
Lucas Tomas Jensen90′
60′ Emil Riis Jakobsen
Francisco Santos Júnior74′

Seyi Adekoya85′

Emmanuel Ifeanyi Ogude

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Randersu, a piłkarzom gości wręczył trzy.