Liga duńska - 2. kolejka Superligi: Randers FC - Aarhus Gymnastikforening 1-1 (0-0)

W starciu 2. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 20 września, zespół Randersu zremisował z Aarhusem 1-1 (0-0). Mecz na Cepheus Park Randers obejrzało 300 widzów.

2. kolejka Dania - Superliga
2020-09-20 16:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Widzów: 300 | Arbiter: M. Redder
Randers FC
Aarhus Gymnastikforening
1
1
A. Kamara 87'
P. Mortensen 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 meczów zespół Randersu wygrał 20 razy i zanotował sześć porażek oraz 10 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Aarhusu. Już w pierwszych sekundach spotkania czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Hausner, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W piątej minucie za Jóna Thorsteinssona wszedł Niklas Backman. Między ósmą a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 46. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Randersu: Simon Piesinger, Frederik Lauenborg, Marvin Egho, Jesper Alkærsig, na ich miejsce weszli: Mathias Nielsen, Alhaji Kamara, Tobias Klysner, Björn Kopplin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Niklasa Backmana, Benjamina Steenfeldta zajęli: Jesper Juelsgaard, Bror Blume. Między 71. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużynie gospodarzy w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już siedem celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Alhaji Kamara. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vito Hammershøj-Mistrati.

W następstwie utraty bramki trener Aarhusu postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Alberta Erlykkego i na pole gry wprowadził napastnika Sørena Tengstedta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w zespole Aarhusu doszło do zmiany. Nicklas Helenius wszedł za Caspera Højera.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 70 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Patrick Mortensen. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jesper Juelsgaard.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Mikkelowi Kallesøemu z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Karl William Eskelinen71′
84′ Jesper Alkærsig Lauridsen
Frederik Beyer Tingager
Simon Graves Jensen
Sebastian Lund Hausner2′
83′ Mathias Greve
Casper Højer Nielsen89′
86′ Vito Hammershøj-Mistrati
Alexander Munksgaard Nielsen
90′ Mikkel Kallesøe
Albert Grønbæk Erlykke89′
39′ 46′ Frederik Lauenborg
Jón Dagur Thorsteinsson5′
26′ 46′ Simon Piesinger
Patrick Haakon Olsen
Andre Romer
Nicolai Søberg Poulsen
Emil Riis Jakobsen
Benjamin Steenfeldt Hvidt61′
8′ 66′ Marvin Egho
Patrick Mortensen  90′
Jonas Dakir
Kasper Thiesson Kristensen
84′ Björn Kopplin
Niklas Alexander Backman5′ 60′
46′ Mathias Nielsen
Jesper Juelsgaard60′
Filip Bundgaard
Bror Emil Blume Jensen61′
66′ Tobias Klysner
Magnus Kaastrup Larsen
Issah Abdoulaye Salou
Nicklas Helenius Jensen89′
46′  87′ Alhaji Kamara
Søren Tengstedt89′

Przewaga drużyny Randersu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze gości obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy sześć żółtych.

Drużyna Randersu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.