Liga duńska - 2. kolejka Superligi: Odense BK - FC Kopenhaga 0-1 (0-0)

7 kwietnia na Nature Energy Park odbyło się starcie 2. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Odense i FC Kopenhaga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Kopenhaga 1-0. Na stadionie stawiło się 11 154 widzów.

2. kolejka Dania - Superliga
2019-04-07 18:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 11154 | Arbiter: J. Kehlet
Odense BK
FC Kopenhaga
0
1
D. N'Doye 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 77 spotkań jedenastka FC Kopenhaga wygrała 37 razy i zanotowała 18 porażek oraz 22 remisy.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Olivera Lunda z Odense, a w 34. minucie Zecę z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka FC Kopenhaga wyszła w zmienionym składzie, za Guillerma Varelę wszedł Sotirios Papagiannopoulos. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Odense: Ramonowi Leeuwinowi w 49. i Bashkimowi Kadriemu w 66. minucie.

W 75. minucie Anders Jacobsen został zmieniony przez Nicklasa Heleniusa. Chwilę później trener Odense postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Jensa Thomasena. Na boisko wszedł Janus Drachmann, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 97 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 77. minucie Dame N'Doye dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Nicolaj Thomsen.

Chwilę później trener FC Kopenhaga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł William Kvist, a murawę opuścił Viktor Fischer. W 86. minucie Casper Nielsen został zmieniony przez Mathiasa Grevego, co miało wzmocnić jedenastkę Odense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rasmusa Falka na Pierre'a Bengtssona. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Andreas Bjelland, zawodnik gości.

Nicolai Moeller Boilesen
49′ Ramon Stanley Remy Leeuwin
Peter Svarrer Ankersen
25′ Oliver Lund Poulsen
Guillermo Varela46′
Jeppe Theis Tverskov
Denis Vavro
Troels Kløve Hallstrom
Viktor Gorridsen Fischer80′
86′ Casper Nielsen
Rasmus Falk Jensen88′
76′ Jens Jakob Thomasen
José Carlos Gonçalves Rodrigues34′
75′ Anders Kvindebjerg Jacobsen
Nicolaj Thomsen
66′ Bashkim Kadrii
Dame N'Doye  77′
Oliver Christensen
Stephan Andersen
Alexander Ludwig
Pierre Bengtsson88′
76′ Janus Mats Drachmann
Sotirios Papagiannopoulos46′
Julius Eskesen
Jacob Haahr Steffensen
Mads Frøkjær-Jensen
Ahmed Daghim
86′ Mathias Greve
Mohammed Daramy
75′ Nicklas Helenius Jensen
William Kvist80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Kopenhaga wręczył dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.