Liga duńska - 2. kolejka Superligi: FC Nordsjaelland - Brondby IF 1-1 (1-0)

W meczu 2. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 8 kwietnia, drużyna Nordslaellandu zremisowała z Broendby 1-1 (1-0). Mecz na Right te Dream Park w Farum obejrzało 5 886 widzów.

2. kolejka Dania - Superliga
2019-04-08 19:00 | Stadion: Right to Dream Park | Widzów: 5886 | Arbiter: M. Kristoffersen
FC Nordsjaelland
Broendby IF
1
1
A. Olsen 1'
M. Uhre 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań jedenastka Broendby wygrała 29 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gospodarzy pokazała swoją wyższość. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Andreas Olsen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Magnus Andersen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Hjörtur Hermannsson z Broendby. Była to 42. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nordslaellandu.

Kibice Broendby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simona Tibblinga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Josip Radošević. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 70. minucie arbiter przyznał kartkę Abdulowi Muminowi z zespołu gospodarzy.

W 71. minucie za Simona Hedlunda wszedł Nikolai Laursen. Po chwili trener Nordslaellandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Nicklas Jakobsen, a murawę opuścił Mohammed Kudus. W 84. minucie Besar Halimi został zmieniony przez Mikaela Uhre'a, co miało wzmocnić drużynę Broendby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Madsa Pedersena na Ibrahima Sadiqa oraz Mikkela Damsgaarda na Olivera Antmana.

Bramkarz Nordslaellandu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż 10 razy, ale nie zachował czystego konta. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Mikael Uhre.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Hjörtur Hermannsson42′
70′ Abdul Mumin
Anthony Jung
Victor Enok Nelsson
Joël Zakarias Kabongo
85′ Mads Pedersen
Simon Fredrik Hedlund71′
Ulrik Yttergård Jenssen
Besar Halimi84′
88′ Mikkel Damsgaard
Dominik Kaiser
Magnus Kofod Andersen
Hany Mukhtar
78′ Mohammed Kudus
Josip Radošević60′
 1′ Andreas Skov Olsen
Benedikt Röcker
88′ Oliver Antman
Simon Hjalmar Friedel Tibbling60′
Jacob Steen Christensen
Morten Wetche Frendrup
78′ Nicklas Strunck Jakobsen
Ante Erceg
Isaac Atanga
Nikolai Laursen71′
85′ Ibrahim Sadiq
Mikael Uhre84′  90′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.