Liga duńska - 2. kolejka Superligi: FC Midtjylland - Lyngby Boldklub 1-0 (1-0)

W meczu 2. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 19 września, zespół Midtjyllandu wygrał z Lyngby 1-0 (1-0). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 300 widzów.

P. Sisto 14'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Jedenastka Midtjyllandu wygrała aż 10 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko pięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Evanderowi z Midtjyllandu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Midtjyllandu w 14. minucie spotkania, gdy Pione Sisto zdobył pierwszą bramkę. Między 20. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Midtjyllandu oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Midtjyllandu.

Drugą połowę drużyna Lyngby rozpoczęła w zmienionym składzie, za Christiana Jakobsena wszedł Rasmus Thellufsen. W 60. minucie Kasper Enghardt zastąpił Marcela Ibsena.

Po chwili trener Midtjyllandu postanowił wzmocnić formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Paulinha. Na boisko wszedł Nikolas Langberg, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 66. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Midtjyllandu: Evander, Pione Sisto, Anders Laustrup, Júnior Brumado, na ich miejsce weszli: Nicolas Hautorp, Mikael Anderson, Awer Bul, Sory Kaba. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolaiego Geertsena, Lasse Nielsena, André Rila zajęli: Pascal Gregor, Gustav Marcussen, Magnus Warming. W drugiej połowie nie padły gole.

Frederik Franck Winther20′
66′ Paulo Victor da Silva
Kasper Enghardt Pedersen60′
Manjrekar James
Lasse Fosgaard
45′ Alexander Scholz
Nicolai Geertsen68′
41′ Bozhidar Boykov Kraev
Mathias Hebo Rasmussen
Jens-Lys Michel Cajuste
Brian Tømming Hamalainen
12′ 66′ Evander da Silva Ferreira
Christian Jakobsen46′
70′ Anders Laustrup Dreyer
Lasse Emil Nielsen68′
 14′ 70′ Pione Sisto
Frederik Lund Gytkjær37′
80′ José Francisco dos Santos Júnior
André Riel77′
Mikkel Andersen
Frederik August Albrecht Schram
66′ Nikolas Langberg Dyhr
Pascal Gregor68′
Rasmus Schmidt Nicolaisen
Marcel Ibsen Rømer60′
70′ Mikael Neville Anderson
Gustav Ølsted Marcussen68′
70′ Awer Bul Mabil
Rasmus Thellufsen Pedersen46′
66′ Nicolas Martin Hautorp Madsen
Magnus Hee Westergaard
80′ Sory Kaba
Magnus Warming77′

Jedenastka Midtjyllandu była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.