Liga duńska - 2. kolejka Superligi: FC Midtjylland - FC Nordsjaelland 2-1 (1-1)

21 lipca na MCH Arena w Herning odbył się mecz 2. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Midtjyllandu i Nordslaellandu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Midtjyllandu 2-1. Na stadionie stawiło się 6 142 widzów.

I. Atanga 6'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 56 spotkań drużyna Midtjyllandu wygrała 25 razy i zanotowała 16 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Isaac Atanga. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Abu Francis.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Nordslaelland: Abdulowi Muminowi w 11. i Ulrikowi Yttergårdowi w 19. minucie.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Evander.

W 40. minucie Paulinho zastąpił Jensa-Lysa Cajustego. W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rasmusa Nicolaisena z Midtjyllandu, a w 44. minucie Godswaya Donyoha z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Midtjyllandu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie wynik ustalił Ayo Okosun.

Między 66. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nordslaellandu: Abu Francis, Mathias Rasmussen, Godsway Donyoh, na ich miejsce weszli: Mikkel Rygaard, Clinton Antwi, Ibrahim Sadiq. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aya Okosuna, Gustava Wikheima zajęli: Jakob Poulsen, Awer Mabil. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibrahima Sadiqa z Nordslaellandu, a w 89. minucie Jensa-Lysa Cajustego z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Abdul Mumin11′
40′ Paulo Victor da Silva
Ulrik Yttergård Jenssen19′
42′ Rasmus Schmidt Nicolaisen
Mikkel Damsgaard
Alexander Scholz
Mads Aaquist
Erik Sviatchenko
Jacob Steen Christensen
78′ Gustav Mendonca Wikheim
Abu Francis66′
 28′ (k.) Evander da Silva Ferreira
Magnus Kofod Andersen
Frank Ogochukwu Onyeka
Isaac Atanga  6′
 56′ 73′ Ayo Simon Okosun
Clinton Antwi77′
78′ Awer Bul Mabil
Maxwell Woledzi
40′ 89′ Jens-Lys Michel Cajuste
Oliver Antman
73′ Jakob Poulsen
Mikkel Rygaard Jensen66′
Artem Dovbyk
Nicklas Strunck Jakobsen
Sory Kaba
Ibrahim Sadiq82′ 88′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gości, a w drugiej jedną. Zawodnicy Midtjyllandu obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.