Liga duńska - 2. kolejka Superligi: FC Kopenhaga - Aarhus Gymnastikforening 2-1 (1-0)

19 lipca na Telia Parken w Kopenhadze odbył się pojedynek 2. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami FC Kopenhaga i Aarhusu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Kopenhaga 2-1. Mecz obejrzało 16 053 widzów.

J. Thorsteinsson 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 71 starć zespół FC Kopenhaga wygrał 34 razy i zanotował 16 porażek oraz 21 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Victor Nelsson z FC Kopenhaga. Była to 11. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Kopenhaga w 12. minucie spotkania, gdy Pierre Bengtsson zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Viktor Fischer.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Kopenhaga.

W 62. minucie za Rasmusa Falka wszedł Jens Stage. W 63. minucie sędzia ukarał kartką Nicolaiego Poulsena, piłkarza gości.

Dopiero w drugiej połowie Jonas Older wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Kopenhaga, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie spotkania. Ponownie asystę zanotował Viktor Fischer.

Między 65. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Aarhusu: Mustapha Bundu, Bror Blume, Patrick Mortensen, na ich miejsce weszli: Jón Thorsteinsson, Tobias Sana, Alexander Ammitzbøll. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Viktora Fischera, Jonasa Oldera zajęli: Carlo Holse, Pieros Soteriou. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jensa Stagego z FC Kopenhaga, a w 74. minucie Jóna Thorsteinssona z drużyny przeciwnej.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 50 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Jón Thorsteinsson. Bramka padła po podaniu Nicolaiego Poulsena.

Drużynie Aarhusu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FC Kopenhaga.

Óscar Alexander Whalley Guardado
 12′ Pierre Bengtsson
Frederik Beyer Tingager
Andreas Bjelland
Casper Højer Nielsen
11′ Victor Enok Nelsson
Jesper Juelsgaard
Guillermo Varela
Alexander Munksgaard Nielsen
62′ Rasmus Falk Jensen
Jakob Ankersen
José Carlos Gonçalves Rodrigues
Mustafa Amini
69′ Viktor Gorridsen Fischer
Bror Emil Blume Jensen65′
Robert Skov
Nicolai Søberg Poulsen63′
Dame N'Doye
Patrick Mortensen78′
 63′ 78′ Jonas Older Wind
Alex Gersbach
62′ 71′ Jens Dalsgaard Stage
Zachary Duncan
Mohammed Daramy
Tobias Sana65′
69′ Carl Johan Holse Justesen
Jón Dagur Thorsteinsson65′  81′ 74′
78′ Pieros Soteriou
Alexander Ammitzbøll78′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.