Reklama

Reklama

Liga duńska - 2. kolejka Superligi: AC Horsens - Aarhus Gymnastikforening 0-3 (0-1)

W starciu 2. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 5 kwietnia, zespół Horsensu przegrał z Aarhusem 0-3 (0-1). Mecz na CASA Arena Horsens obejrzało 4 023 widzów.

W  starciu 2. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 5 kwietnia, zespół Horsensu przegrał  z Aarhusem  0-3 (0-1). Mecz na CASA Arena Horsens obejrzało 4 023 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Horsensu wygrała aż 12 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aarhusu w 11. minucie spotkania, gdy Patrick Mortensen strzelił pierwszego gola.

W 24. minucie Tobias Arndal został zmieniony przez Sammego Skyttego. W 33. minucie w zespole Aarhusu doszło do zmiany. Youssef Toutouh wszedł za Alexandra Munksgaarda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Aarhusu.

Reklama

Na murawie, jak to często zdarzało się Horsensowi w tym sezonie, pojawił się Sebastian Avanzini, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 55. minucie Jonasa Borringa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 73. minucie w drużynie Horsensu doszło do zmiany. Nicolai Brock-Madsen wszedł za Olivera Drosta.

Zespół Horsensu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Mustafa Amini. Sytuację bramkową stworzył Bror Blume.

W 81. minucie w jedenastce Aarhusu doszło do zmiany. Benjamin Hvidt wszedł za Brora Blumego. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Patrick Mortensen z zespołu gości. Była to 87. minuta meczu. Kibice Aarhusu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tobiasa Sanę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mustapha Bundu. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania Patrick Mortensen ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3. Asystę przy golu zanotował Tobias Sana.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Aarhusu przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

12 kwietnia drużyna Horsensu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Vejle Boldklub. Natomiast 15 kwietnia Sonderjyske Haderslev będzie gościć jedenastkę Aarhusu.

Reklama

Reklama

Reklama