Liga duńska - 2. kolejka Superligi: Aalborg BK - AC Horsens 1-0 (0-0)

21 września na Aalborg Portland Park odbyło się starcie 2. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aalborga i Horsensu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aalborga 1-0. Na stadionie zasiadło 280 widzów.

2. kolejka Dania - Superliga
2020-09-21 19:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 280 | Arbiter: S. Putros
Aalborg BK
AC Horsens
1
0
T. van Weert 53'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół Aalborga wygrał 17 razy i zanotował siedem porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Pedro Ferreira z zespołu gospodarzy. Była to 10. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Tom van Weert dla drużyny Aalborga. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Jakob Ahlmann.

W 64. minucie kartkę dostał Jonas Søndberg z Horsensu. W 66. minucie Peter Nymann został zmieniony przez Lirima Qamilego. Między 69. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Aalborga: Tom van Weert, Kasper Kusk, Jakob Ahlmann, na ich miejsce weszli: Lucas Andersen, Timothé Nkada, Oliver Klitten. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jannika Pohla, Louki Prip, Jonasa Søndberga zajęli: Peter Therkildsen, Thor Søndergaard, Magnus Risgaard.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Aalborga postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Frederika Børstinga wszedł Lukas Klitten, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Aalborga doszło do zmiany. Magnus Christensen wszedł za Pedro Ferreirę.

Matej Delač
90′ Jakob Ahlmann
Jonas Søndberg Thorsen64′ 85′
73′ Kasper Kusk Vangsgaard
Hallur Hansson
90′ Frederik Børsting
Louka Daniel Prip Andreasen80′
10′ 90′ Pedro Ferreira
Jonas Skjøtt Gemmer
Iver Fossum
Casper Tengstedt
 53′ 69′ Tom van Weert
Jannik Pohl79′
Andreas Hansen
Michael Lansing
90′ Lukas Sparre Klitten
Magnus Risgaard Jensen85′
69′ Lucas Andersen
Thor Søndergaard Lange80′
90′ Magnus Christensen
David Kjær Kruse
Robert Kakeeto
Peter Therkildsen79′
90′ Oliver Klitten
Nicolai Brock-Madsen
73′ Timothé Nkada
Lirim Qamili66′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Aalborga w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.