Liga duńska - 19. kolejka Superligi: SonderjyskE Haderslev - Esbjerg fB 2-1 (0-1)

W spotkaniu 19. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 8 grudnia, drużyna Soenderjyskego zwyciężyła z Esbjergiem 2-1 (0-1). Mecz na Sydbank Park w Haderslev obejrzało 3 623 widzów.

19. kolejka Dania - Superliga
2019-12-08 14:00 | Stadion: Sydbank Park | Widzów: 3623 | Arbiter: B. Willaume-Jantzen
M. Dauda 6'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Soenderjyskego wygrała aż 17 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Mohammed Dauda. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Między 12. a 30. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Esbjerga.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Esbjerg: Rodolphowi Austinowi w 47. i Jakobowi Sørensenowi w 48. minucie. W 61. minucie Mohammed Dauda został zmieniony przez Pyrego Soiriego.

Chwilę później trener Soenderjyskego postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Artem Dovbyk, a murawę opuścił Marco Rojas. Artem Dovbyk bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Soenderjyskego doszło do zmiany. Danny Amankwaa wszedł za Rilwana Hassana.

Drużyna Soenderjyskego otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 78. minucie Artem Dovbyk wyrównał wynik meczu.

W 81. minucie w drużynie Soenderjyskego doszło do zmiany. Peter Christiansen wszedł za Marta Liedera. Na pięć minut przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Daniel Anyembe osłabiając tym samym zespół Esbjerga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Soenderjyskego w 85. minucie spotkania, gdy Christian Jakobsen zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Trener Esbjerga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriana Petre'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lasha Parunashvili. W doliczonej drugiej minucie pojedynku arbiter przyznał żółtą kartkę Artemowi Dovbykowi z Soenderjyskego. Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Rodolph Austin osłabiając drużynę Esbjerga. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 47. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jeppe Højbjerg
12′ Patrick Banggaard Jensen
Jeppe Brinch-Vilhelmsen
 85′ (k.) 27′ Christian Jakobsen
Joni Kauko26′
62′ Marco Rojas
Mathias Laustrup Kristensen
Eggert Gunnthor Jonsson
Lasha Parunashvili90′
Mads Winther Albæk
Jakob Lungi Sørensen48′
75′ Rilwan Olanrewaju Hassan
Mohammed Dauda  6′ 30′ 61′
81′ Mart Lieder
Yuriy Yakovenko
Sebastian Mielitz
Mathias Rosenørn
Ísak Óli Ólafsson
Markus Halsti
75′ Danny Kwasi Amankwaa
Jonas Søgaard Mortensen
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Mark Brink Christensen
81′ Peter Christiansen
Patrick Hessellund Egelund
62′  78′ 90′ Artem Dovbyk
Pyry Henri Hidipo Soiri61′

Adrian Tabarcea Petre90′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz dwie czerwone zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Soenderjyskego przyznał trzy żółte.

Drużyna Soenderjyskego w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.