Liga duńska - 19. kolejka Superligi: Hobro IK - AC Horsens 0-0

6 grudnia na DS Arena odbył się pojedynek 19. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Hobro i Horsensu. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 1 356 widzów.

19. kolejka Dania - Superliga
2019-12-06 19:00 | Stadion: DS Arena | Widzów: 1356 | Arbiter: J. Maae
Hobro IK
AC Horsens
0
0

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Hallur Hansson z Horsensu. Była to 36. minuta spotkania.

W 39. minucie za Hallura Hanssona wszedł Alexander Ludwig. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Hobro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Oliver Thychosen, a murawę opuścił Mikkel Pedersen. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Hobro doszło do zmiany. Frans Putros wszedł za Mathiasa Haarupa.

W 76. minucie kartkę dostał Christian Cappis, zawodnik Hobro. Trener Horsensu postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Petera Therkildsena i na pole gry wprowadził napastnika Jannika Pohla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W samej końcówce pojedynku w jedenastce Hobro doszło do zmiany. Louicius Deedson wszedł za Jonasa Damborga.

W doliczonej pierwszej minucie starcia kartkę dostał Jannik Pohl z zespołu gości.

Malte Kiilerich Hansen
66′ Mathias Haarup
Michael Lumb
Rasmus Minor Petersen
Peter Nymann Mikkelsen
Edgar Babayan
Peter Therkildsen81′
89′ Jonas Brix-Damborg
Hallur Hansson36′ 39′
76′ Christian Jaeger Cappis
Bjarke Halfdan Jacobsen
62′ Mikkel Mejlstrup Pedersen
Jacob Dyrberg Linnet
66′ Frans Dhia Putros
Alexander Ludwig39′
Hamse Hussein
Mikkel Mena Qvist
62′ Oliver Thychosen
Erhan Mašović
89′ Louicius Don Deedson
Jannik Pohl81′ 90′
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Hobro, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna Hobro w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił dwóch zawodników.