Liga duńska - 19. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - Lyngby Boldklub 1-1 (1-1)

W pojedynku 19. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Aarhusu zremisowała z Lyngby 1-1 (1-1). Mecz na Ceres Park & Arena w Århus obejrzało 6 138 widzów.

19. kolejka Dania - Superliga
2019-12-08 14:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 6138 | Arbiter: J. Hansen
Aarhus Gymnastikforening
Lyngby Boldklub
1
1
P. Mortensen 29'
R. Corlu 6'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 meczów zespół Lyngby wygrał 18 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Lyngby otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Rezan Corlu. Asystę przy bramce zaliczył Kevin Tshiembe.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Alexandrowi Munksgaardowi z Aarhusu. Była to 20. minuta meczu.

Zawodnicy Aarhusu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 29. minucie wynik ustalił Patrick Mortensen. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 33. minucie Sebastian Hausner został zastąpiony przez Jespera Juelsgaarda. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką Marcela Rømera, zawodnika Lyngby. W 60. minucie w drużynie Lyngby doszło do zmiany. Frederik Gytkjær wszedł za André Rila.

A trener Aarhusu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicklasa Heleniusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Patrick Mortensen. Niedługo później trener Lyngby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Jesper Christjansen, a murawę opuścił Lasse Nielsen. W 75. minucie Alexander Munksgaard został zmieniony przez Kevina Diksa, co miało wzmocnić zespół Aarhusu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rezana Corlu na Kaspra Mølgaarda w 90. minucie.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Nicolai Poulsen z jedenastki gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Patrick da Silva
33′ Sebastian Lund Hausner
Kasper Enghardt Pedersen
Casper Højer Nielsen
Lasse Fosgaard
20′ 75′ Alexander Munksgaard Nielsen
Rezan Corlu  6′ 90′
80′ Nicolai Søberg Poulsen
Marcel Ibsen Rømer55′
Mustapha Bundu
Lasse Emil Nielsen71′
 29′ 70′ Patrick Mortensen
André Riel60′
Kasper Thiesson Kristensen
Frederik August Albrecht Schram
75′ Kevin Diks Bakarbessy
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen90′
Alex Gersbach
Lasse Nielsen
33′ Jesper Juelsgaard
Jesper Flinck Christjansen71′
Zachary Duncan
Gustav Ølsted Marcussen
Kasper Lunding Jakobsen
Frederik Lund Gytkjær60′
70′ Nicklas Helenius Jensen
Ertuğrul Tekşen

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Aarhusu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.