Liga duńska - 18. kolejka Superligi: Randers FC - SonderjyskE Haderslev 3-0 (1-0)

W starciu 18. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 1 grudnia, zespół Randersu wygrał z Soenderjyskem 3-0 (1-0). Mecz na Cepheus Park Randers obejrzało 2 057 widzów.

18. kolejka Dania - Superliga
2019-12-01 12:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Widzów: 2057 | Arbiter: M. Kristoffersen
S. Lobzhanidze 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki zespół Soenderjyskego wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Soenderjyskego Nikola Mirković.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandra Hartmanna z Soenderjyskego, a w 31. minucie Mikkela Kallesøego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Randersu.

Trener Randersu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Vito Hammershøj-Mistrati, a murawę opuścił Frederik Lauenborg. Vito Hammershøj-Mistrati bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Vito Hammershøj-Mistrati.

Trener Soenderjyskego wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Artema Dovbyka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alexander Hartmann. W 66. minucie w drużynie Soenderjyskego doszło do zmiany. Marco Rojas wszedł za Rilwana Hassana. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Patrick Banggaard z jedenastki gości.

W 78. minucie Christian Jakobsen został zmieniony przez Johana Absalonsena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Randersu w 90. minucie spotkania, gdy Saba Lobzhanidze zdobył trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Marvin Egho.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Kees Luijckx
31′ Mikkel Kallesøe
Jeppe Friborg Simonsen
79′ Tosin Kehinde
Alexander Hartmann Bah17′ 53′
46′ Frederik Lauenborg
Christian Jakobsen78′
Simon Piesinger
Eggert Gunnthor Jonsson
83′ Andre Romer
Sebastian Mielitz
83′ Tobias Damsgaard
Nicholas Marfelt
Simon Graves Jensen
Ísak Óli Ólafsson
46′  46′ Vito Hammershøj-Mistrati
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
79′  90′ Saba Lobzhanidze
Marco Rojas66′
Kasper Waarst Høgh
Artem Dovbyk53′
Benjamin Stokke
Johan Hindsgaul Absalonsen78′

Zawodnicy Randersu dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.