Liga duńska - 18. kolejka Superligi: FC Midtjylland - Silkeborg IF 2-1 (1-0)

2 grudnia na MCH Arena w Herning odbyło się spotkanie 18. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Midtjyllandu i Silkeborga. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Midtjyllandu 2-1. Na stadionie stawiło się 6 612 widzów.

E. Holten 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 mecze drużyna Midtjyllandu wygrała 23 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Midtjyllandu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie Emiliano Marcondes dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Joel Andersson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Midtjyllandu.

W 62. minucie za Gustava Isaksena wszedł Paulinho. Kibice Midtjyllandu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Júniora Brumadę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Sory Kaba. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę.

Po chwili trener Silkeborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Emil Holten, a murawę opuścił Mathias Hebo. Emil Holten spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Zespół Silkeborga ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Rasmus Nicolaisen. Asystę przy bramce zanotował Erik Sviatchenko.

W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Júniorowi Brumadzie, zawodnikowi Midtjyllandu. W 81. minucie Nicolai Vallys został zmieniony przez Madsa Kaalunda, a za Jeppe Okkelsa wszedł na boisko Rasmus Carstensen, co miało wzmocnić zespół Silkeborga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ogochukwu Franka na Tima Sparva.

Drużyna Silkeborga nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Emil Holten.

Jedenastce Silkeborga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Midtjyllandu.

Jeppe Gertsen
 73′ Rasmus Schmidt Nicolaisen
Filip Lesniak
 15′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Mads Emil Møller Madsen
82′ Frank Ogochukwu Onyeka
Jeppe Okkels81′
62′ Gustav Tang Isaksen
Nicolai Vallys81′
71′ Sory Kaba
Ronnie Schwartz Nielsen
Mikkel Andersen
Oscar Hedvall
62′ Paulo Victor da Silva
Sebastian Vinther Jørgensen
82′ Tim Sparv
Mads Kaalund Larsen81′
71′ 77′ José Francisco dos Santos Júnior
Emil Holten72′  86′

Drużyna Midtjyllandu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Midtjyllandu pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.