Liga duńska - 18. kolejka Superligi: AC Horsens - Odense BK 2-1 (0-1)

W starciu 18. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Horsensu wygrała z Odense 2-1 (0-1). Mecz na CASA Arena Horsens obejrzało 1 690 widzów.

18. kolejka Dania - Superliga
2019-12-01 14:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Widzów: 1690 | Arbiter: S. Putros
B. Kadrii 23'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań jedenastka Odense wygrała 17 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Michael Lumb z jedenastki gospodarzy. Była to 23. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Odense w 23. minucie spotkania, gdy Bashkim Kadrii zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Odense.

W 59. minucie kartkę otrzymał Marco Lund z Odense.

W 61. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Odense Marco Lund. W 63. minucie Jens Thomasen zastąpił Madsa Frøkjæra-Jensena.

Niedługo po stracie gola zespół gospodarzy trafił do bramki rywala. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Bjarke Jacobsen. Przy zdobyciu bramki pomagał Ayo Okosun.

Trener Odense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mathiasa Grevego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Troels Kløve. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Odense doszło do zmiany. Anders Jacobsen wszedł za Sandera Svendsena. Chwilę później trener Horsensu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Peter Therkildsen, a murawę opuścił Rune Frantsen.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Horsens: Peterowi Nymannowi w 81. i Jacobowi Dyrbergowi w 87. minucie. W 85. minucie w jedenastce Horsensu doszło do zmiany. Jacob Dyrberg wszedł za Nicolaiego Brocka-Madsena. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Oliver Christensen
79′ Rune Frantsen
Alexander Juel Andersen
Malte Kiilerich Hansen
Jacob Barrett Laursen
23′ Michael Lumb
Marco Lund 61′ (samob.) 59′
81′ Peter Nymann Mikkelsen
Oliver Lund Poulsen
Hallur Hansson
Janus Mats Drachmann
 65′ Bjarke Halfdan Jacobsen
Bashkim Kadrii  23′ (k.)
85′ Nicolai Brock-Madsen
Issam Jebali
Michael Lansing
Sayouba Mande
85′ 87′ Jacob Dyrberg Linnet
Ryan Johnson Laursen
Mikkel Mena Qvist
Daniel Obbekjær
Mathias Praest
Mads Frøkjær-Jensen63′
79′ Peter Therkildsen
Mathias Greve67′
Erhan Mašović
Moses Opondo

Anders Kvindebjerg Jacobsen75′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Horsensu, który potrzebował tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Horsensu, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka Horsensu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.