Liga duńska - 18. kolejka Superligi: Aalborg BK - Hobro IK 1-1 (1-1)

1 grudnia na Aalborg Portland Park odbyło się spotkanie 18. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aalborga i Hobro. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 4 520 widzów.

18. kolejka Dania - Superliga
2019-12-01 18:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 4520 | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
Aalborg BK
Hobro IK
1
1
T. van Weert 9'
R. Thelander 5' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Aalborga wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Aalborga Rasmus Thelander.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W dziewiątej minucie Tom van Weert wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Patrick Olsen.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka Hobro wyszła w zmienionym składzie, za Christiana Cappisa wszedł Pål Kirkevold. Trener Hobro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juliana Kristoffersena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Imed Louati.

W 60. minucie Emmanuel Sabbi został zmieniony przez Olivera Thychosena. Po chwili trener Aalborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Oliver Abildgaard, a murawę opuścił Tom van Weert. Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Mathias Haarup
76′ Kristoffer Pallesen
Rasmus Minor Petersen72′
5′ (samob.) 90′ Rasmus Thelander
Frans Dhia Putros
Frederik Børsting
Edgar Babayan88′
Lucas Andersen
Jonas Brix-Damborg
75′ Magnus Christensen
Christian Jaeger Cappis46′
Iver Fossum
Mikkel Mejlstrup Pedersen
Patrick Haakon Olsen
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi60′
 9′ 69′ Tom van Weert
Imed Louati53′
Andreas Hansen
Adrian Kappenberger
76′ Patrick Kristensen
Jesper Bøge Pedersen
Mathias Ross Jensen
Kerim Memija
69′ Oliver Abildgaard
Hamse Hussein
75′ Kasper Kusk Vangsgaard
Oliver Thychosen60′ 90′
Jeppe Pedersen
Pål Alexander Kirkevold46′
Oliver Klitten
Julian Kristoffersen53′

Przewaga jedenastki Aalborga w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Zespół Hobro zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Aalborga obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.