Liga duńska - 17. kolejka Superligi: FC Nordsjaelland - Randers FC 3-0 (0-0)

W spotkaniu 17. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 22 listopada, jedenastka Nordslaellandu wygrała z Randersem 3-0 (0-0). Mecz na Right te Dream Park w Farum obejrzało 1 441 widzów.

17. kolejka Dania - Superliga
2019-11-22 19:00 | Stadion: Right to Dream Park | Widzów: 1441 | Arbiter: J. Burchardt
I. Atanga 70'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 meczów zespół Nordslaellandu wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz 15 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Nordslaellandu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emila Riisa z Randersu, a w 40. minucie Ibrahima Sadiqa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Nordslaellandu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Mohammed Kudus dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Mikkel Rygaard.

Niedługo później Mikkel Damsgaard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nordslaellandu, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Mikkel Rygaard.

W 67. minucie za Ibrahima Sadiqa wszedł Isaac Atanga. Chwilę później trener Randersu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Frederik Lauenborg, a murawę opuścił Tosin Kehinde. W tej samej minucie w zespole Randersu doszło do zmiany. Alhaji Kamara wszedł za Emila Riisa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nordslaellandu w 70. minucie spotkania, gdy Isaac Atanga strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Mads Thychosen.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Patrik Carlgren
74′ Clinton Antwi
Mikkel Kallesøe
 57′ Mohammed Kudus
Tosin Kehinde69′
Mikkel Rygaard Jensen
Simon Piesinger
 64′ Mikkel Damsgaard
Andre Romer
74′ Magnus Kofod Andersen
Marvin Egho74′
40′ 67′ Ibrahim Sadiq
Emil Riis Jakobsen29′ 69′
Peter Vindahl Jensen
Jonas Dakir
74′ Jacob Steen Christensen
Simon Graves Jensen
Tochi Phil Chukwuani
Björn Kopplin74′
Abu Francis
Tobias Klysner
67′  70′ Isaac Atanga
Frederik Lauenborg69′
74′ Mathias Rasmussen
Alhaji Kamara69′
Joachim Juhl Rothmann
Benjamin Stokke

Jedenastka Nordslaellandu była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.