Liga duńska - 15. kolejka Superligi: Silkeborg IF - Broendby IF 0-1 (0-1)

4 listopada na JYSK park odbył się pojedynek 15. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Silkeborga i Broendby. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Broendby 1-0. Na stadionie zasiadło 5 432 widzów.

S. Hedlund 14'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 65 starć jedenastka Broendby wygrała 37 razy i zanotowała 13 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Simon Hedlund dla zespołu Broendby. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Hany Mukhtar.

W 34. minucie Ronnie Schwartz został zastąpiony przez Emila Holtena. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Broendby.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Jeppe Gertsenowi, piłkarzowi gospodarzy. W 59. minucie w jedenastce Broendby doszło do zmiany. Lasse Vigen wszedł za Hanego Mukhtara.

Kibice Broendby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jespera Lindstrøma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Samuel Mráz. Trener Silkeborga postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Filipa Lesniaka i na pole gry wprowadził napastnika Shkodrana Mahollego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Silkeborg: Andersowi Hagelskjærowi w 84. minucie i Rafaelowi Romowi w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

W 85. minucie Nicolai Vallys został zmieniony przez Rasmusa Carstensena, co miało wzmocnić drużynę Silkeborga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Hedlunda na Mikaela Uhrego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Broendby IF
90′ Rafael Enrique Romo Pérez
Marvin Schwäbe
Svenn Crone
Hjörtur Hermannsson
53′ Jeppe Gertsen
Anthony Jung
84′ Anders Hagelskjær
Andreas Maxso
Frederik Møller
Sigurd Rosted
Mathias Hebo Rasmussen
Simon Fredrik Hedlund  14′ 89′
73′ Filip Lesniak
Dominik Kaiser
Mads Emil Møller Madsen
Hany Mukhtar59′
Jeppe Okkels
Morten Wetche Frendrup
85′ Nicolai Vallys
Samuel Mráz73′
34′ Ronnie Schwartz Nielsen
Kevin Niclas Mensah
Oscar Hedvall
Michael Tørnes
Dennis Flinta
Johan Larsson
85′ Rasmus Carstensen
Anton Skipper Hendriksen
Mads Kaalund Larsen
Peter Bjur
Valance Nambishi
Jesper Grænge Lindstrøm73′
34′ Emil Holten
Lasse Vigen Christensen59′
73′ Shkodran Maholli
Mikael Uhre89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Broendby żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.