Liga duńska - 15. kolejka Superligi: Aalborg BK - FC Midtjylland 0-1 (0-1)

3 listopada na Aalborg Portland Park odbyło się spotkanie 15. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aalborga i Midtjyllandu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Midtjyllandu 1-0.

3 listopada  na Aalborg Portland Park odbyło się spotkanie  15. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aalborga  i Midtjyllandu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Midtjyllandu 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 60 pojedynków drużyna Midtjyllandu wygrała 29 razy i zanotowała 23 porażki oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Ogochukwu Frank dla drużyny Midtjyllandu. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Midtjyllandu.

W 61. minucie za Júniora Brumadę wszedł Sory Kaba. Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Jens-Lys Cajuste, a murawę opuścił Awer Mabil.

W 83. minucie Magnus Christensen został zmieniony przez Jakoba Ahlmanna, a za Frederika Børstinga wszedł na boisko Rasmus Thelander, co miało wzmocnić jedenastkę Aalborga . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evandera na Gustava Isaksena. W drugiej połowie nie padły bramki.

Drużyna Midtjyllandu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Aalborga w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek jedenastka Aalborga rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Randers FC. Natomiast 10 listopada FC Kopenhaga zagra z zespołem Midtjyllandu na jego terenie.