Liga duńska - 14. kolejka Superligi: Odense BK - FC Nordsjaelland 3-1 (2-0)

W spotkaniu 14. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 27 października, zespół Odense wygrał z Nordslaellandem 3-1 (2-0). Mecz na Nature Energy Park obejrzało 5 915 widzów.

14. kolejka Dania - Superliga
2019-10-27 14:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 5915 | Arbiter: J. A. Sundberg
M. Damsgaard 53'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 meczów zespół Odense wygrał 25 razy i zanotował 16 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Odense w ósmej minucie spotkania, gdy Bashkim Kadrii strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Sander Svendsen.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Odense, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Sander Svendsen. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 39. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy Nordslaellandu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie bramkę kontaktową zdobył Mikkel Damsgaard.

W 62. minucie Mads Frøkjær-Jensen został zastąpiony przez Mosesa Opondo.

Niedługo później Sander Svendsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Odense, strzelając kolejnego gola w 63. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Jacob Laursen.

Między 67. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nordslaellandu: Mikkel Rygaard, Jacob Christensen, Isaac Atanga, na ich miejsce weszli: Abu Francis, Joachim Rothmann, Ibrahim Sadiq. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sandera Svendsena, Andersa Jacobsena zajęli: Issam Jebali, Julius Eskesen. W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Clinton Antwi osłabiając tym samym zespół gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Mikkel Rygaard Jensen67′
62′ Mads Frøkjær-Jensen
Mikkel Damsgaard  53′ 39′
41′ Jens Jakob Thomasen
Magnus Andersen
 8′ Bashkim Kadrii
Jacob Christensen73′
 33′, 63′ 78′ Sander Svendsen
Mohammed Kudus
86′ Anders K. Jacobsen
Tochi Phil Chukwuani
86′ Julius Eskesen
Abu Francis67′
Mathias Greve
Mathias Rasmussen
62′ Moses Opondo
Joachim Juhl Rothmann73′
78′ Issam Jebali
Ibrahim Sadiq80′

Piłkarze gości dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.