Liga duńska - 14. kolejka Superligi: Lyngby Boldklub - AC Horsens 2-1 (0-1)

27 października na Lyngby Stadion odbyło się spotkanie 14. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Lyngby i Horsensu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lyngby 2-1. Na stadionie stawiło się 2 907 widzów.

14. kolejka Dania - Superliga
2019-10-27 14:00 | Stadion: Lyngby Stadion | Widzów: 2907 | Arbiter: B. Willaume-Jantzen
Lyngby Boldklub
AC Horsens
2
1
A. Riel 69',77'
L. Andreasen 26'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 meczów zespół Horsensu wygrał 14 razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie za Nicolaiego Brocka-Madsena wszedł Rune Frantsen.

W 17. minucie sędzia wyrzucił z boiska Michaela Lansinga z Horsensu. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Horsensu jak grom z jasnego nieba, trener w 19. minucie ściągnął z boiska obrońcy Petera Nymanna, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Matej Delač.

Tymczasem piłkarze Horsensu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Louka Prip. Asystę przy bramce zanotował Ayo Okosun.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jannika Pohla z Horsensu, a w 41. minucie Kevina Tshiembe'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Horsensu.

Trener Lyngby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gustav Marcussen, a murawę opuścił Jesper Christjansen. Na drugą połowę zespół Lyngby wyszedł w zmienionym składzie, za Kaspra Mølgaarda wszedł Adnan Mohammad.

W 68. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Alexandrowi Ludwigowi, zawodnikowi gości.

Bramkarz Horsensu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 69. minucie André Riel wyrównał wynik meczu.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Lyngby doszło do zmiany. Frederik Gytkjær wszedł za Kaspra Enghardta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lyngby w 77. minucie spotkania, gdy André Riel strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Adnan Mohammad.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lyngby: Adnanowi Mohammadowi w 81. i Frederikowi Gytkjærowi w 82. minucie. W 86. minucie w drużynie Horsensu doszło do zmiany. Sebastian Avanzini wszedł za Michaela Lumba. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Alexander Ludwig68′
74′ Kasper Enghardt
Michael Lumb86′
Nicolai Geertsen
Peter Nymann Mikkelsen19′
46′ Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Ayo Simon Okosun
41′ Kevin Tshiembe
Louka Daniel Prip Andreasen  26′
Rezan Corlu
Peter Therkildsen
46′ Jesper Flinck Christjansen
Jonas Thorsen
Marcel Rømer
Nicolai Brock-Madsen15′
 69′, 77′ André Riel
Jacob Dyrberg Linnet
46′ Gustav Ølsted Marcussen
Rune Frantsen15′
46′ 81′ Adnan Mohammad
Mikkel Mena Qvist
Magnus Hee Westergaard
Mathias Praest
74′ 82′ Frederik Gytkjær
Erhan Mašović

Zespół Lyngby był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast w drugiej jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.