Liga duńska - 14. kolejka Superligi: Esbjerg fB - FC Midtjylland 1-2 (0-0)

25 października na Blue Water Arena odbył się mecz 14. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Esbjerga i Midtjyllandu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Midtjyllandu 2-1. Na stadionie stawiło się 4 637 widzów.

14. kolejka Dania - Superliga
2019-10-25 19:00 | Stadion: Blue Water Arena | Widzów: 4637 | Arbiter: P. Kjærsgaard-Andersen
A. Scholz 73'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 55 starć zespół Midtjyllandu wygrał 24 razy i zanotował 17 porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Yuriemu Yakovence z zespołu gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Esbjerga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie bramkę zdobył Yuriy Yakovenko. Asystę zaliczył Joni Kauko.

W 61. minucie Evander zastąpił Mikaela Andersona.

Piłkarze Midtjyllandu nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 67. minucie Mikael Anderson wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Awer Mabil.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Midtjyllandu w 73. minucie spotkania, gdy Alexander Scholz strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Emiliano Marcondes.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Midtjyllandu doszło do zmiany. Júnior Brumado wszedł za Jensa-Lysa Cajustego. Chwilę później trener Esbjerga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Mark Brink, a murawę opuścił Pyry Soiri. W 82. minucie w zespole Midtjyllandu doszło do zmiany. Nicolas Hautorp wszedł za Sory'ego Kabę.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Joniemu Kauko i Mikaelowi Andersonowi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Nikolas Langberg Dyhr
62′ Rodolph William Austin
Alexander Scholz  73′
Markus Halsti
Erik Sviatchenko
35′ Mathias Laustrup Kristensen
Awer Bul Mabil
77′ Pyry Henri Hidipo Soiri
Jens-Lys Michel Cajuste74′
90′ Joni Kauko
Evander da Silva Ferreira61′
Lasha Parunashvili
Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Jakob Lungi Sørensen
Frank Ogochukwu Onyeka
 56′ 54′ 65′ Yuriy Yakovenko
Sory Kaba82′
Mathias Rosenørn
Oliver Ottesen
62′ Jeppe Brinch-Vilhelmsen
Paulo Victor da Silva
Viktor Tranberg
Rasmus Schmidt Nicolaisen
77′ Mark Brink Christensen
Mikael Neville Anderson61′  67′ 90′
Patrick Hessellund Egelund
Nicolas Martin Hautorp Madsen82′
Nicklas Røjkjær
Gustav Tang Isaksen
65′ Adrian Tabarcea Petre
José Francisco dos Santos Júnior74′

Drużyna Esbjerga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dwie. Zawodnicy Midtjyllandu dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.