Liga duńska - 14. kolejka Superligi: Aarhus Gymnastikforening - FC Kopenhaga 1-2 (0-1)

28 października na Ceres Park & Arena w Århus odbył się mecz 14. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aarhusu i FC Kopenhaga. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Kopenhaga 2-1. Na stadionie stawiło się 13 884 widzów.

14. kolejka Dania - Superliga
2019-10-28 19:00 | Stadion: Ceres Park & Arena | Widzów: 13884 | Arbiter: M. Kristoffersen
Aarhus Gymnastikforening
FC Kopenhaga
1
2
J. Thorsteinsson 56'
D. N'Doye 17',51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 72 razy. Drużyna FC Kopenhaga wygrała aż 35 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 16.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze FC Kopenhaga otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Dame N'Doye. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Viktor Fischer.

Między 30. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Kopenhaga.

Drugą połowę jedenastka FC Kopenhaga rozpoczęła w zmienionym składzie, za Guillerma Varelę wszedł Karlo Bartolec.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dame N'Doye z FC Kopenhaga. Bramka padła po podaniu Viktora Fischera.

Prawie natychmiast Jón Thorsteinsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aarhusu, zdobywając bramkę w 56. minucie spotkania. W 74. minucie Patrick Mortensen został zmieniony przez Nicklasa Heleniusa.

W tej samej minucie Casper Højer został zmieniony przez Aleksa Gersbacha, co miało wzmocnić drużynę Aarhusu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Santosa na Pierosa Soteriou. Chwilę później trener FC Kopenhaga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Mohammed Daramy, a murawę opuścił Pep Mas. W 80. minucie w zespole Aarhusu doszło do zmiany. Jakob Ankersen wszedł za Mustaphę Bundu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Aarhus: Niklasowi Backmanowi w 82. i Zachary'emu Duncanowi w 87. minucie. Drużynie Aarhusu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FC Kopenhaga.

Karl-Johan Anton Johnsson
82′ Niklas Alexander Backman
Pierre Bengtsson
32′ 74′ Casper Højer Nielsen
Victor Enok Nelsson
Jesper Juelsgaard
Sotirios Papagiannopoulos
Alexander Munksgaard Nielsen
Guillermo Varela46′
 56′ 44′ Jón Dagur Thorsteinsson
Pep Biel Mas Jaume77′
Bror Emil Blume Jensen
Jens Dalsgaard Stage
87′ Zachary Duncan
José Carlos Gonçalves Rodrigues
Nicolai Søberg Poulsen
Viktor Gorridsen Fischer
80′ Mustapha Bundu
Dame N'Doye  17′, 51′
74′ Patrick Mortensen
Bryan Josué Oviedo Jiménez
74′ Alex Gersbach
Mohammed Daramy77′
Sebastian Lund Hausner
Nicolaj Thomsen
80′ Jakob Ankersen
Nicklas Bendtner
74′ Nicklas Helenius Jensen
Pieros Soteriou75′

Piłkarze Aarhusu dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.