Liga duńska - 13. kolejka Superligi: SonderjyskE Haderslev - FC Nordsjaelland 1-4 (1-1)

20 października na Sydbank Park w Haderslev odbył się mecz 13. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Soenderjyskego i Nordslaellandu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nordslaellandu 4-1. Pojedynek obejrzało 4 863 widzów.

M. Kudus 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań drużyna Nordslaellandu wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Stefan Gartenmann z Soenderjyskego. Była to czwarta minuta starcia.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Mikkel Damsgaard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nordslaellandu, zdobywając bramkę w dziewiątej minucie meczu. Asystę zaliczył Kian Hansen.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Jeppe Simonsen. Asystę przy bramce zanotował Mart Lieder.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 47. minucie Kian Hansen dał prowadzenie swojej jedenastce. Bramka padła po podaniu Isaaca Atangi.

Zespół Soenderjyskego ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Mikkel Damsgaard po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-3. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Isaac Atanga.

W 55. minucie Johan Absalonsen został zastąpiony przez Eggerta Jonssona. W 68. minucie kartkę otrzymał Mads Thychosen z drużyny gości. W 70. minucie Mikkel Rygaard został zmieniony przez Abu Francisa, co miało wzmocnić zespół Nordslaellandu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rilwana Hassana na Nicholasa Marfelta.

Trener Soenderjyskego wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Petera Christiansena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Stefan Gartenmann. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Nordslaellandu doszło do zmiany. Abdul Mumin wszedł za Kiana Hansena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nordslaellandu w 79. minucie spotkania, gdy Mohammed Kudus zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Mikkela Damsgaarda.

W 80. minucie w zespole Nordslaellandu doszło do zmiany. Tochi Chukwuani wszedł za Isaaca Atangę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Clinton Antwi
4′ 71′ Stefan Gartenmann
Kian Hansen  47′ 73′
Kees Luijckx
Mads Døhr Thychosen68′
 22′ Jeppe Friborg Simonsen
Jacob Steen Christensen
71′ Rilwan Olanrewaju Hassan
Magnus Kofod Andersen
Mart Lieder
Mohammed Kudus  79′
55′ Johan Hindsgaul Absalonsen
Isaac Atanga80′
Nikola Mirković
Peter Vindahl Jensen
71′ Nicholas Marfelt
Abdul Mumin73′
Ísak Óli Ólafsson
Tochi Phil Chukwuani80′
Alexander Hartmann Bah
Abu Francis70′
55′ Eggert Gunnthor Jonsson
Mathias Rasmussen
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Joachim Juhl Rothmann
71′ Peter Christiansen
Ibrahim Sadiq

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.