Liga duńska - 1. kolejka Superligi: SonderjyskE Haderslev - FC Midtjylland 2-0 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 11 września, jedenastka SoenderjyskEego wygrała z Midtjyllandem 2-0 (0-0). Mecz na Sydbank Park w Haderslev obejrzało 2 210 widzów.

1. kolejka Dania - Superliga
2020-09-11 19:00 | Stadion: Sydbank Park | Widzów: 2210 | Arbiter: M. Kristoffersen
SonderjyskE Haderslev
FC Midtjylland
2
0
A. Bah 57'
H. Wright 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Drużyna Midtjyllandu wygrała aż 25 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dziewięć.

Już w pierwszych minutach drużyna Midtjyllandu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Dionowi Coolsowi z jedenastki gości. Była to 48. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SoenderjyskEego w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Alexander Hartmann dał prowadzenie swojej jedenastce.

W następstwie utraty bramki trener Midtjyllandu postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Bozhidara Boykova i na pole gry wprowadził napastnika Júniora Brumadę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Julius Eskesen został zmieniony przez Hajego Wrighta. Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Midtjyllandu: Nicolas Hautorp, Anders Laustrup, Awer Bul, na ich miejsce weszli: Evander, Pione Sisto, Gustav Tang. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rilwana Olanrewaju, Andersa Kvindebjerga zajęli: Rasmus Vinderslev, Johan Hindsgaul.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Haji Wright. Asystę zanotował Victor Mpindi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Erik Sviatchenko
63′ Julius Eskesen
Bozhidar Boykov Kraev63′
 57′ Alexander Hartmann Bah
Awer Bul Mabil78′
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Jens-Lys Michel Cajuste
Mads Winther Albæk
Nicolas Martin Hautorp Madsen67′
84′ Anders Kvindebjerg Jacobsen
Anders Laustrup Dreyer67′
79′ Rilwan Olanrewaju Hassan
Nikolas Langberg Dyhr
79′ Rasmus Hjorth Vinderslev
Evander da Silva Ferreira67′
Peter Christiansen
Pione Sisto67′
84′ Johan Hindsgaul Absalonsen
Gustav Tang Isaksen78′
63′  90′ Haji Wright
José Francisco dos Santos Júnior63′

Przewaga drużyny Midtjyllandu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Midtjyllandu przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Midtjyllandu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.