Liga duńska - 1. kolejka Superligi: Lyngby Boldklub - Aalborg BK 0-0

13 września na Lyngby Stadion odbył się mecz 1. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Lyngby i Aalborga. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 2 138 widzów.

1. kolejka Dania - Superliga
2020-09-13 14:00 | Stadion: Lyngby Stadion | Widzów: 2138 | Arbiter: M. Redder
Lyngby Boldklub
Aalborg BK
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 starć zespół Aalborga wygrał 23 razy i zanotował 12 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pedro Ferreirę z Aalborga, a w 43. minucie Frederika Lunda z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Tom van Weert został zastąpiony przez Tima Pricę. Trener Aalborga postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Frederika Børstinga i na pole gry wprowadził napastnika Timothé Nkadę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 67. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy : Gustav Marcussen, Marcel Ibsen, a na ich miejsce weszli Lasse Nielsen, André Riel. W 77. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tim Prica osłabiając tym samym zespół Aalborga. W 78. minucie Christian Jakobsen został zmieniony przez Rasmusa Thellufsena, a za Briana Tømminga wszedł na boisko Kasper Mølgaard, co miało wzmocnić drużynę Lyngby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaspra Kuska na Roberta Kakeeto oraz Ivera Fossuma na Magnusa Christensena.

Kristoffer Pallesen
85′ Brian Tømming Hamalainen
Mathias Ross Jensen
Frederik Franck Winther
Kasper Kusk Vangsgaard82′
78′ Christian Jakobsen
Frederik Børsting64′
67′ Lasse Emil Nielsen
Pedro Ferreira13′
43′ Frederik Lund Gytkjær
Iver Fossum90′
67′ André Riel
Tom van Weert64′
Frederik August Albrecht Schram
Andreas Hansen
Pascal Gregor
Lukas Sparre Klitten
85′ Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Magnus Christensen90′
67′ Marcel Ibsen Rømer
Robert Kakeeto82′
67′ Gustav Ølsted Marcussen
Oliver Klitten
78′ Rasmus Thellufsen Pedersen
Timothé Nkada64′
Magnus Hee Westergaard
Tim Prica64′ 77′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół Aalborga zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Aalborga dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.