Liga duńska - 1. kolejka Superligi: FC Midtjylland - Esbjerg fB 1-0 (0-0)

W starciu 1. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 12 lipca, drużyna Midtjyllandu zwyciężyła z Esbjergiem 1-0 (0-0). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 7 310 widzów.

M. Anderson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 pojedynki jedenastka Midtjyllandu wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aya Okosuna z Midtjyllandu, a w 31. minucie Adriana Petre'a z drużyny przeciwnej.

W 66. minucie w jedenastce Esbjerga doszło do zmiany. Patrick Egelund wszedł za Mathiasa Kristensena. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Jakobowi Sørensenowi z Esbjerga. Była to 70. minuta pojedynku.

W 74. minucie Ogochukwu Frank został zastąpiony przez Awera Mabila. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Esbjerga doszło do zmiany. Mark Brink wszedł za Pyrego Soiriego. Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Gustava Wikheima. Na boisko wszedł Mikael Anderson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 86. minucie w drużynie Midtjyllandu doszło do zmiany. Artem Dovbyk wszedł za Júniora Brumadę.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Mikael Anderson dla zespołu Midtjyllandu. Bramka padła w tej samej minucie. W doliczonej drugiej minucie starcia w jedenastce Esbjerga doszło do zmiany. Noah Nurmi wszedł za Lashę Parunashvilego.

Mathias Laustrup Kristensen66′
85′ Gustav Mendonca Wikheim
Pyry Henri Hidipo Soiri81′
Evander da Silva Ferreira
Joni Kauko
74′ Frank Ogochukwu Onyeka
Lasha Parunashvili90′
18′ Ayo Simon Okosun
Jakob Lungi Sørensen70′
86′ José Francisco dos Santos Júnior
Adrian Tabarcea Petre31′
Mikkel Andersen
Mathias Rosenørn
Manjrekar James
Jeppe Brinch-Vilhelmsen
85′  90′ Mikael Neville Anderson
Noah Nurmi90′
74′ Awer Bul Mabil
Simon Bækgård
Jens-Lys Michel Cajuste
Mark Brink Christensen81′
Jakob Poulsen
Patrick Hessellund Egelund66′
86′ Artem Dovbyk
Nicklas Røjkjær

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.