Liga duńska - 1. kolejka Superligi: Brondby IF - Silkeborg IF 3-0 (2-0)

14 lipca na Brøndby Stadion w Brøndby odbyło się spotkanie 1. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Broendby i Silkeborga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Broendby 3-0. Pojedynek obejrzało 13 056 widzów.

1. kolejka Dania - Superliga
2019-07-14 18:00 | Stadion: Brøndby Stadion | Widzów: 13056 | Arbiter: M. Kristoffersen
K. Wilczek 74'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 64 mecze drużyna Broendby wygrała 36 razy i zanotowała 13 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Broendby w 14. minucie spotkania, gdy Paulus Arajuuri strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Broendby, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Kaiser. Asystę zanotował Simon Tibbling.

W 60. minucie Shkodran Maholli zastąpił Filipa Lesniaka. W 70. minucie Mikael Uhre został zmieniony przez Kaspra Fiskera, co miało wzmocnić drużynę Broendby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Rochestera na Nicolaiego Vallysa.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Marcowi Rochesterowi z jedenastki gości. Była to 72. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kamil Wilczek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Broendby, strzelając kolejnego gola w 74. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Paulusa Arajuuriego.

W 79. minucie Josip Radošević został zmieniony przez Tobiasa Børkeeieta, a za Dominika Kaisera wszedł na boisko Jesper Lindstrøm, co miało wzmocnić drużynę Broendby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeppe Okkelsa na Andreasa Heimera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Oscar Hedvall
 14′ Paulus Arajuuri
Mads Emil Møller Madsen
 36′ 84′ Dominik Kaiser
Valance Nambishi
79′ Josip Radošević
Marc Rochester Sørensen72′ 72′
70′ Mikael Uhre
Shkodran Maholli60′
 74′ Kamil Wilczek
Ronnie Schwartz Nielsen
Michael Tørnes
Thomas Nørgaard
Peter Bjur
Dennis Flinta
79′ Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Andreas Heimer89′
70′ Kasper Fisker Jensen
Mads Kaalund Larsen
84′ Jesper Grænge Lindstrøm
Filip Lesniak60′
Andreas Bruus
Nicolai Vallys72′
Kevin Niclas Mensah
Emil Holten

Zespół Broendby zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Broendby żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.