Liga duńska - 1. kolejka Superligi: AC Horsens - FC Nordsjaelland 0-3 (0-1)

W starciu 1. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 14 lipca, jedenastka Horsensu przegrała z Nordslaellandem 0-3 (0-1). Mecz na CASA Arena Horsens obejrzało 1 653 widzów.

1. kolejka Dania - Superliga
2019-07-14 14:00 | Stadion: CASA Arena Horsens | Widzów: 1653 | Arbiter: M. Krogh
M. Rasmussen 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Nordslaellandu wygrał aż 17 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nordslaellandu w 27. minucie spotkania, gdy Ulrik Yttergård zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Godsway Donyoh.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nordslaellandu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Horsens: Michaelowi Lumbowi w 49. i Hallurowi Hanssonowi w 56. minucie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Nordslaellandu, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie wynik na 0-2 podwyższył Isaac Atanga. Przy strzeleniu gola pomagał Abu Francis.

W 70. minucie Isaac Atanga zastąpił Joachima Rothmanna. W 72. minucie w zespole Horsensu doszło do zmiany. Louka Prip wszedł za Siverta Heltnego. Chwilę później trener Nordslaellandu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Abu Francisa. Na boisko wszedł Nicklas Jakobsen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 76. minucie Kasper Junker został zmieniony przez Sebastiana Avanziniego, co miało wzmocnić drużynę Horsensu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikkela Rygaarda na Olivera Antmana.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mathias Rasmussen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nordslaellandu, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Nicolai Oppen Larsen
49′ Michael Lumb
Abdul Mumin
Peter Nymann Mikkelsen
Ulrik Yttergård Jenssen  27′
Mikkel Mena Qvist
Mikkel Rygaard Jensen84′
56′ Hallur Hansson
Mads Aaquist
72′ Sivert Heltne Nilsen
Godsway Donyoh
76′ Kasper Junker
Mathias Rasmussen  84′
Matej Delač
Peter Vindahl Jensen
76′ Sebastian Avanzini
Joachim Juhl Rothmann70′
72′ Louka Daniel Prip Andreasen
Ibrahim Sadiq

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Horsensu pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Nordslaellandu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.