Liga duńska - 0. kolejka Superligi: Aalborg BK - Aarhus Gymnastikforening 0-1 (0-1)

5 maja na Aalborg Portland Park odbyło się starcie rozgrywek duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Aalborga i Aarhusu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aarhusu 1-0. Na stadionie stawiło się 6 326 widzów.

Dania - Superliga
2019-05-05 12:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 6326 | Arbiter: M. Tykgaard
Aalborg BK
Aarhus Gymnastikforening
0
1
J. Ankersen 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 76 razy. Jedenastka Aalborga wygrała aż 34 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 22.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Magnusa Christensena z Aalborga, a w 38. minucie Jensa Stagego z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Aarhusu zdobył Jakob Ankersen w 44. minucie. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Mustafa Amini.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Lucasowi Andersenowi, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aarhusu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Aarhus: Jakobowi Ankersenowi w 53. i Sebastianowi Hausnerowi w 57. minucie. Chwilę później trener Aalborga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Mikkel Kaufmann, a murawę opuścił Rasmus Thellufsen.

W 68. minucie Kasper Kusk został zastąpiony przez Kaspra Risgårda. A kibice Aarhusu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adamę Guirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mustapha Bundu. W 83. minucie Bror Blume został zmieniony przez Tobiasa Sanę, a za Alexandra Ammitzbølla wszedł na boisko Youssef Toutouh, co miało wzmocnić jedenastkę Aarhusu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma van Weerta na Olivera Klittena.

W 89. minucie kartkę dostał Frederik Børsting z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jesper Juelsgaard
60′ Rasmus Thellufsen Pedersen
Jakob Ankersen  44′ 53′
45′ Lucas Andersen
Mustafa Amini
89′ Frederik Børsting
Bror Emil Blume Jensen83′
13′ Magnus Christensen
Jens Dalsgaard Stage38′
68′ Kasper Kusk Vangsgaard
Mustapha Bundu83′
86′ Tom van Weert
Daniel Lønborg Thøgersen
68′ Kasper Risgård
Adama Guira83′
Rasmus Würtz
Tobias Sana83′
60′ Mikkel Kaufmann Sørensen
Benjamin Steenfeldt Hvidt
86′ Oliver Klitten
Youssef Toutouh86′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.