Football Club Midtjylland - Randers Football Club 3-2 (2-1). Liga - 32. kolejka

W pojedynku 32. kolejki 3Fu Superligaen, który rozegrany został 22 maja, drużyna Midtjyllandu wygrała z Randers FC 3-2 (2-1). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 8 461 widzów.

W  pojedynku 32. kolejki  3Fu Superligaen, który rozegrany został 22 maja, drużyna Midtjyllandu wygrała  z Randers FC  3-2 (2-1). Mecz na MCH Arena w Herning obejrzało 8 461 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka Midtjyllandu wygrała aż 25 razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Sytuację bramkową stworzył Evander.

Gustav Isaksen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Midtjyllandu, zdobywając bramkę w ósmej minucie spotkania.

Zespół Randers FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Midtjyllandu, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Anders Dreyer. Przy zdobyciu bramki asystował Edward Chilufya.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 42. minucie bramkę kontaktową zdobył Tosin Kehinde.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Björnowi Kopplinowi z Randers FC. Była to 45. minuta meczu. W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Midtjyllandu doszło do zmiany. Viktor Bak wszedł za Daniela Hoegha. W 45. minucie za Daniela Hoegha wszedł Charles.

W 50. minucie Jakob Ankersen został zmieniony przez Filipa Bundgaarda, co miało wzmocnić jedenastkę Randers FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edwarda Chilufyę na Pione Sista oraz Andersa Dreyera na Maksa Meyera. Trener Randers FC postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Frederika Lauenborga i na pole gry wprowadził napastnika Nicolaiego Brocka-Madsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 72. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Midtjyllandu Henrik Dalsgaard. W tej samej minucie w jedenastce Midtjyllandu doszło do zmiany. Victor Lind wszedł za Joela Anderssona.

W 79. minucie arbiter ukarał kartką Simona Piesingera, piłkarza Randers FC.

Zawodnicy Midtjyllandu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie Evander dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Drużyna Midtjyllandu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Jedenastka Randers FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Midtjyllandu żadną kartką, natomiast zawodnikom Randers FC pokazał dwie żółte.