FC Nordsjaelland - SonderjyskE Haderslev 2-1 (2-0). Liga duńska - 22. kolejka Superligi

21 marca na Right te Dream Park w Farum odbyło się starcie 22. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Nordslaellandu i SoenderjyskEego. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nordslaellandu 2-1.

M. Thychosen 57' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 meczów drużyna Nordslaellandu wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Andreas Schjelderup wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nordslaellandu, zdobywając bramkę w 16. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Victor Jensen.

Między 21. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nordslaellandu i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Nordslaellandu, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie Andreas Schjelderup po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Bramka padła po podaniu Victora Jensena.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna SoenderjyskEego wyszła w zmienionym składzie, za Victora Mpindiego wszedł Bård Finne.

W 57. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Nordslaellandu Mads Thychosen. Na murawie, jak to często zdarzało się Nordslaellandowi w tym sezonie, pojawił się Ivan Mesík, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Olivera Villadsena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 77. minucie Julius Eskesen został zmieniony przez Emila Holma. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy Nordslaellandu: Tochi Chukwuani, Oliver Antman, Isaac Atanga, a na ich miejsce weszli Ibrahim Sadiq, Andreas Schjelderup, Victor Jensen. Po chwili trener SoenderjyskEego postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Emil Frederiksen, a murawę opuścił Rasmus Vinderslev.

W tej samej minucie w zespole SoenderjyskEego doszło do zmiany. Adama Guira wszedł za Madsa Winthera. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Ulrik Yttergård z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku. Jedenastce SoenderjyskEego zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Nordslaellandu.

Lawrence Andrew Kingsley Thomas
57′ (samob.) 33′ Mads Døhr Thychosen
Jeppe Friborg Simonsen
90′ Ulrik Yttergård Jenssen
Stefan Gartenmann
Maxwell Woledzi
Patrick Banggaard Jensen
23′ Jacob Steen Christensen
Marc Dal Hende
67′ Oliver Marc Rose-Villadsen
Rasmus Hjorth Vinderslev88′
Magnus Kofod Andersen
Mads Winther Albæk88′
Daniel Svensson
Victor Sylvestre Mpindi Ekani21′ 46′
81′ Ibrahim Sadiq
Julius Eskesen77′
81′ Victor Christoffer Jensen
Anders Kvindebjerg Jacobsen
 16′, 34′ 81′ Andreas Rædergård Schjelderup
Haji Wright
Martin Vantruba
Nicolai Flø Jepsen
67′ Ivan Mesík
Emil Alfons Holm77′
81′ Oliver Antman
Pierre Kanstrup
81′ Tochi Phil Chukwuani
Emil Frederiksen88′
Abu Francis
Adama Guira88′
81′ Isaac Atanga
Bård Finne46′
Joachim Juhl Rothmann
Rilwan Olanrewaju Hassan

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Nordslaellandu, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.