FC Nordsjaelland - FC Midtjylland 2-2 (2-0). Liga duńska - 12. kolejka Superligi

W starciu 12. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 17 października, zespół Nordslaellandu zremisował z Midtjyllandem 2-2 (2-0). Mecz na Right te Dream Park w Farum obejrzało 2 795 widzów.

12. kolejka Dania - Superliga
2021-10-17 13:00 | Stadion: Right to Dream Park | Widzów: 2795 | Arbiter: Jens Maae
V. Lind 62'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 60 razy. Jedenastka Midtjyllandu wygrała aż 31 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Nordslaellandu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Adingra. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Lasso Coulibaly.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nordslaellandu w 28. minucie spotkania, gdy Mads Thychosen strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Simona Adingry.

W 38. minucie Mohammed Diomande zastąpił Martina Søndera. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Júniorowi Brumadowi z Midtjyllandu. Była to 44. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Midtjyllandu wyszła w zmienionym składzie, za Dion Coolsa, Jensa-Lysa Cajustego, Gustava Tanga weszli Nikolas Langberg, Raphael Onyedika, Marrony.

Zawodnicy Midtjyllandu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 48. minucie gola kontaktowego strzelił Júnior Brumado. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Evander.

Niedługo później trener Midtjyllandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Victor Stange, a murawę opuścił Júnior Brumado. Victor Stange spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

Zespół Midtjyllandu wyrównał wynik meczu. W 62. minucie wynik ustalił Victor Stange. Asystę przy bramce zanotował Eric Andersson.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Nordslaellandu doszło do zmiany. William Kumado wszedł za Olivera Rosego-Villadsena. Trener Nordslaellandu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacoba Christensena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Andreas Bredahl. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Raphaela Onyedikę z Midtjyllandu, a w 80. minucie Maxwella Woledziego z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Elias Rafn Ólafsson
 28′ Mads Døhr Thychosen
Henrik Dalsgaard
69′ Adamo Nagalo
Dion Johan Cools46′
80′ Maxwell Woledzi
Erik Sviatchenko
Magnus Kofod Andersen
Eric Joel Andersson
69′ Oliver Marc Rose-Villadsen
Jens-Lys Michel Cajuste46′
Lasso Coulibaly
Paulo Victor da Silva
 14′ Simon Adingra
Evander da Silva Ferreira
38′ Mohammed Diomande
Gustav Tang Isaksen46′
86′ Abu Francis
Pione Sisto
69′ Andreas Pedersen Bredahl
José Francisco dos Santos Júnior  48′ 44′ 59′
Eduardo dos Santos Haesler
Jonas Bybjerg Lössl
69′ Jonas Jensen-Abbew
Daniel Hoegh
69′ William Kumado
Nikolas Langberg Dyhr46′
Daniel Svensson
Raphael Onyedika Nwadike46′ 77′
86′ Oliver Antman
Charles Rigon Matos
69′ Jacob Steen Christensen
Marrony da Silva Liberato Silveira46′
38′ Martin Sønder Frese
Victor Stange Lind59′  62′

Przewaga drużyny Midtjyllandu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Nordslaellandu, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna Nordslaellandu dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.