FC Nordsjaelland - FC Kopenhaga 1-5 (0-1). Liga duńska - 10. kolejka Superligi

W meczu 10. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 26 września, jedenastka Nordslaellandu przegrała wysoko z FC Kopenhaga 1-5 (0-1). Mecz na Right te Dream Park w Farum obejrzało 9 578 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w FC Kopenhaga.

10. kolejka Dania - Superliga
2021-09-26 16:00 | Stadion: Right to Dream Park | Widzów: 9578 | Arbiter: Mads-Kristoffer Kristoffersen
Í. Jóhannesson 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Drużyna FC Kopenhaga wygrała aż 34 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy FC Kopenhaga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Jens Dalsgaard. Sytuację bramkową stworzył William Bøving.

W 25. minucie Kian Hansen zastąpił Maxwella Woledziego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lukas Lerager z FC Kopenhaga. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Kopenhaga.

W 49. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Nordslaellandu Mads Thychosen.

Piłkarze Nordslaellandu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie gola kontaktowego strzelił Adamo Nagalo. Przy zdobyciu bramki pomagał Martin Sønder.

Jedenastka Nordslaellandu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Kevin Diks. Asystę przy golu zanotował Davit Khocholava.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 64. minucie wynik na 1-4 podwyższył Pep Biel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Jonasa Oldera.

Chwilę później trener Nordslaellandu postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Simona Adingrę. Na boisko wszedł Ibrahim Sadiq, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie sędzia pokazał kartkę Zecy, piłkarzowi FC Kopenhaga.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Kopenhaga w 80. minucie spotkania, gdy Ísak Jóhannesson zdobył piątą bramkę. Po chwili trener FC Kopenhaga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Rasmus Winther, a murawę opuścił Jonas Older.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Kevinowi Diksowi z drużyny gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-5.

Kamil Mieczysław Grabara
49′ (samob.) Mads Døhr Thychosen
Kevin Diks Bakarbessy  57′ 90′
 52′ 76′ Adamo Nagalo
Davit Khocholava84′
25′ Kian Hansen
Nicolai Moeller Boilesen
Magnus Kofod Andersen
Victor Bernth Kristiansen
Oliver Marc Rose-Villadsen
Jens Dalsgaard Stage  19′
76′ Lasso Coulibaly
Lukas Reiff Lerager39′ 77′
65′ Simon Adingra
William Bøving Vick82′
76′ Andreas Rædergård Schjelderup
José Carlos Gonçalves Rodrigues74′
Martin Sønder Frese
Pep Biel Mas Jaume  64′
Mohammed Diomande
Jonas Older Wind82′
76′ Daniel Svensson
Karl-Johan Anton Johnsson
25′ Maxwell Woledzi
Lunan Ruben Gabrielsen84′
76′ Jacob Steen Christensen
Peter Svarrer Ankersen
76′ Abu Francis
Ísak Bergmann Jóhannesson77′  80′
65′ Ibrahim Sadiq
Luther Wesley Singh82′
Leo Walta
Kamil Wilczek

Rasmus Winther Højlund82′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Kopenhaga pokazał trzy żółte.

Zespół Nordslaellandu dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.