FC Nordsjaelland - Broendby IF 0-1 (0-1). Liga duńska - 14. kolejka Superligi

W spotkaniu 14. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 4 lutego, zespół Nordslaellandu przegrał z Broendby 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Right te Dream Park w Farum.

S. Hedlund 13'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Jedenastka Broendby wygrała aż 34 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Broendby zdobył Simon Hedlund w 13. minucie. Asystę zanotował Lasse Vigen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ulrik Yttergård z Nordslaellandu. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Broendby.

W 63. minucie Tochi Chukwuani zastąpił Abu Francisa. W 64. minucie Chukwuemeka Nnamani został zmieniony przez Isaaca Atangę, a za Andreasa Schjelderupa wszedł na boisko Victor Jensen, co miało wzmocnić jedenastkę Nordslaellandu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lasse Vigena na Josipa Radoševicia.

Kibice Broendby nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tobiasa Børkeeieta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Simon Hedlund. Na murawie, jak to często zdarzało się Nordslaellandowi w tym sezonie, pojawił się Ivan Mesík, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Ulrika Yttergårda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Mortenowi Wetchemu z drużyny gości.

Andreas Maxso
45′ 78′ Ulrik Yttergård Jenssen
Jesper Grænge Lindstrøm88′
Jacob Steen Christensen
Kevin Niclas Mensah82′
64′ Andreas Schjelderup
Peter Bjur
82′ Magnus Kofod Andersen
Lasse Vigen Christensen72′
64′ Chukwuemeka Paul Nnamani
Morten Wetche Frendrup90′
63′ Tochi Phil Chukwuani
Mikael Uhre81′
Kamal Deen Sulemana
Simon Fredrik Hedlund  13′ 72′
Martin Vantruba
Mads Hermansen
78′ Ivan Mesík
Andreas Bruus82′
Oliver Villadsen
Hjörtur Hermannsson
63′ Abu Francis
Tobias Borchgrevink Børkeeiet72′
64′ Victor Christoffer Jensen
Rezan Corlu88′
64′ Isaac Atanga
Josip Radošević72′
82′ Ibrahim Sadiq
Andrija Pavlović81′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.